E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

te rinjte shqiptare

Të rinjtë shqiptare po bëhen milionerë nga puna online për të huajt

Dorian H. është një i ri shqiptar që ka fituar deri më tani 200 mijë dollarë nga puna online për individë dhe kompani jashtë...

Djali i Sokol Olldashit për shpenzimet e kushtueshme të ministres: Kjo është e vërteta e hidhur

Djali i ish-deputetit të Partisë Demokratike, Sokol Olldashit, Glauk ka reaguar lidhur me lajmin e publikuar në media, se ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj...

Soreca mesazh rinisë shqiptare: Pa edukim nuk mund të ketë progres

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka zhvilluar një takim me studentët shqiptarë që janë pjesë e programit Erasmus +, një nga projektet e financuara...

Të fundit

Me kallash në lokal/ Njëri prej tyre, nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja

Blutë e Lezhës kanë bërë të mundur identifikimin e tre autorëve të dyshuar të ngjarjes së ndodhur në 13 nëntor, ku maskat hynë në...

Kina nuk arrin dot objektivin në ‘zero-Covid’

Ndërsa bota lufton me variantin e ri të koronavirusit Omicron, Kina është e vendosur si kurrë më parë për të eliminuar Covid-19 brenda kufijve...

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...