E shtunë, 30 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

shqiperi

Legjenda angleze kujton eksperiencën në Shqipëri: Ishte vend kot

Në një event të mbajtur rreth futbollit në Canock të Anglisë ka folur edhe ish-legjenda e kombëtares së “Tre Luanëve”, Paul Gascoigne. Ai tashmë...

CIA nxjerr të dhënat: Çfarë po ndodh me të punësuarit në Shqipëri

Shqipëria është një vend, ku varfëria e ka prekur në çdo sektor, një ndër to është edhe sektori bujqësor, i cili ndodhet në kufijtë...

Kur truprojat dhe garantët e kokainës në Shqipëri dalin në shesh

Nga Mero Baze/ Vendimi për të mbrojtur politikisht një prokuror si Besim Hajdarmataj në këto momente, është skaneri më i mirë që mund t’i bëhet...

Skandal, buka në Shqipëri prodhohet me grurë për kafshët

Fiks Fare iu rikthye mbrëmjen e sotme temës së sigurisë ushqimore, duke denoncuar një skandal për miellin e bukës që përdoret në Shqipëri. Gazetarët e...

Negociatat me BE, 8 deputetë holandezë zbarkojnë në Tiranë

Tetë deputetë të Parlamentit të Holandës ndodhen në Shqipëri në lidhje me negociatat për integrimin në Bashkimin Europian. Gjatë qëndrimit në Tiranë, ata janë...

Donald Lu foli qartë: Nuk iki pa vënë drejtësi në Shqipëri

Ambasadori Amerikan në Tiranë, Donald Lu ishte i ftuar special mbrëmjen e sotme në “Portokalli”. Ambasadori Lu shfrytëzoi batutat me aktorët e “Portokallisë” për të...

Më 7 maj viziton Tiranën/Ministri i Jashtëm polak: BE e ka detyrë ta pranojë Shqipërinë

Ben Andoni – Pas pak ditësh, pikërisht më 7 maj, ministri i Jashtëm polak vjen në Shqipëri. Me këtë rast, ai ndan disa opinione...

Xhaçka: S’ka plane për bazë ushtarake të SHBA-ve në Shqipëri

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka tha se nuk ka plan të afërt për vendosjen e një baze ushtarake të SHBA në Shqipëri. E ftuar...

Zbulohet rrjeti i pedofilëve në Shqipëri e Kosovë, përdornin Facebook për të…

Emisioni “Fiks Fare” ka zbuluar një rrjet pedofilësh që veprojnë në Shqipëri dhe Kosovë. Gazetarët e emisionit investigativ në Top Channel treguan mbrëmjen e...

E ardhmja e frikshme e bankave në Shqipëri

Bankierët presin që viti 2018 të jetë pozitiv për sistemin bankar, por paralajmërojnë se ai do të ndjekë ritmin e ekonomisë. Procesi i deeuroizimit...

Të fundit

Konkurrencë e fortë për videot virale, sulmohet TikTok-u

TikTok-u, aplikacion për shpërndarjen e videove në internet, kryeson për momentin. Ky aplikacion shkarkohet dhe përdoret me ritme të shpejta në mbarë botën, nga...

Ngërçi fallco për reformën zgjedhore në pritje të “pazarit”

Nga: Mero Baze Reforma zgjedhore duket se ka hyrë në ngërç jo për shkak të ndonjë problemi serioz rreth rekomandimeve të OSBE/ODIHR, por për shkak...

 ‘Pashalimani’ do i jepej Turqisë?/ Ja çfarë thotë Ministria e Mbrojtjes

Një ditë më parë, mediat greke dhanë alarmin duke shkruar se kryeministri Rama ishte i gatshëm t’i jepte Turqisë bazën e Pashalimanit, për ta...

Trump merr vendimin e madh, ndërpret marrëdhëniet me OBSH-në

Pas një sërë përplasjesh me OBSH-në, presidenti amerikan Donald Trump ka marrë vendimin final, duke shkëputur marrëdhëniet. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump,...

‘Godet’ Kim Mehmeti: Rilindasit do heqin plisin, tangat do i bëjnë veshje kombëtare

Publicisti i njohur Kim Mehmeti, ka analizuar zhvillimet që kanë ndodhur këto ditë. Në emisionin “Këndi i Kimit”, në Syri TV, Mehmeti tha se...
WhatsApp KONTAKTO TT