E shtunë, 11 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

shqiperi

Abuzim me bastet online/ Goditet grupi mafioz në Itali, shtrirje dhe në Shqipëri

Një organizatë e fuqishme kriminale mafioze në Itali ka shtrirë aktivitetin e përfitimit të paligjshëm në bastet sportive online në 11 vende, e mes...

Dridhet Shqipëria/ Lëkundje të fuqishme tërmeti në disa qytete të vendit

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në disa qytete të vendit. Raportime për lëkundje ka pasur në Pukë, Shkodër dhe Lezhë. Epiqëndra ka qënë në Mal të Zi,...

De Biasi i tregon të gjitha: Në Shqipëri magazinieri e kthente autobusin në diskotekë

Gianni De Biasi, ish-trajneri i kombëtares shqiptare ka qenë i ftuar në një mbrëmje për 120 vjetorin e Federatës Italiane të Futbollit. Në këtë...

‘Non grata’ në Shqipëri, eurodeputetja: Regjim korruptiv diktatorial

Personaliteti më i rëndësishëm që është shpallur “non grata” nga Shqipëria, pas ceremonisë mortore të Kostandinos Kacifas është eurodeputetja qipriote, Eleni Theocharous. Ajo u...

S’ka më roaming, së shpejti hiqet shërbimi që ndan Shqipëri-Kosovë

Shumë shpejt mes Shqipërisë dhe Kosovës do të hiqet shërbimi roaming. Kjo marrëveshje për heqjen e shërbimi pritet të nënshkruhet më 28 nëntor mes...

KACIFA/ “Servilizëm ndaj grekëve, shteti ynë ra dje në jug të Shqipërisë. Të mblidhet urgjent…”

I ashpër ka qenë reagimi i kryetarit të PDIU-së, Shpëtim Idrizi lidhur me qëndrimin e shtetit shqiptar dje gjatë ceremonisë mortore të Konstandinos Kacifas. Në...

Zbuloni tre qytetet më të ndotura në Shqipëri nga mbetjet urbane

Tre qytetet që kanë zonat më të rrezikshme prej plehrave janë Berati, Rrogozhina apo Fieri. Në Berat mbetjet kanë pushtuar shtratin e lumit të Osumit,...

“Mallkimi” i Ministrave të Brendshëm në Shqipëri

Që nga viti 1912 e deri më sot, Shqipëria numëron 62 Ministra të Brendshëm. Historia e pjesës më të madhe të tyre ka qenë...

Gareth Bale në “Elbasan Arena”? Giggs publikon listën anti-Shqipëri

Shqipëria do të përballet me Uellsin në një miqësore luksi në “Elbasan Arena”. Me interes më të madh nga tifozët po pritej nëse Gareth...

Dënohet me burg për vjedhje energjie në Shqipëri, jetonte prej 20 vitesh në Itali

“Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së enjtes sesi një emigrant shqiptar në Itali është dënuar nga drejtësia shqiptare për vjedhje të energjisë elektrike, pa...

Të fundit

Vendimi për ta kthyer ‘Aya Sofya’ në një xhami, reagon Erdogan

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Aya Sofya do të hapet më 24 korrik për faljen e namazit të xhumasë. Në një fjalim drejtuar...

Një grua gjendet pa shenja jete brenda dhomës së hotelit në Sarandë

Një grua rreth moshës 69 vjeç është gjetur e pajetë sot në mëngjes, në qytetin e Sarandës. Raportohet se bëhet fjalë për një turiste me...

VIDEO/ Vjosa Osmani “sulmohet” në Kuvend, denoncon në polici deputetin

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani thotë se ka denoncuar në polici deputetin e LDK-së, Xhavit Ukaj. Gjatë seancës së djeshme parlamentare, Ukaj është...

Mbyllet me barazim derbi Partizani-Tirana

Derbi i sotëm Partizani-Tirana u mbyll me rezultatin 1-1. Kjo ndeshje nuk dhuroi shumë cilësi në fushën e lojës dhe ishte mjaft e pazakontë, pasi...

Shtimi i rasteve të reja/ Bino sugjeron mbylljen e fundjavave

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, ka folur rreth rritjes së numrit të viktimave dhe të prekurve nga koronavirusi. Në një...