E shtunë, 11 Korrik, 2020
29 C
Tirana

Etiketa

shqiperi

Terrorizëm në Shqipëri? Jepet alarmi, 34 persona nën hetim

34 persona janë nën hetim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Ata dyshohet se financojnë terrorizmin. Këta shtetas janë persona të cilët janë kthyer...

Greqia financon portale në Shqipëri, ja pse u dorëhoq Kotzias

Top Channel mëson se Greqia financon me fonde sekrete portale, media dhe gazetarë në Shqipëri dhe vende të tjera të rajonit. Ky lajm po diskutohet...

“Në Shqipëri na pret vdekja”, fati i keq ndjek përkthyesen shqiptare dhe prindërit e saj

"Nuk na dërguan asnjë letër me postë, vetëm dy thirrje nga CAIO (Qendra e Informacionit dhe Referimit). Ata na kanë kërkuar që të largohemi...

Biznesmeni vdiq në Shqipëri, ja gjesti i madh i motrës dhe vëllait të tij

Vëllai dhe motra e një biznesmeni, që vdiqën në një aksident automobilistik gjatë pushimeve në Shqipëri, kanë dhënë haraç për të. Ata e përshkruajnë...

1927/ Kur në Shqipëri u tentua të ndalohet bixhozi!

Nga Kreshnik KUÇAJ/ Bixhozi është konsideruar ndër vite një plagë sociale për shoqërinë shqiptare. Pas shpalljes së Pavarësisë në 1912, rezulton se kafenetë kanë qenë...

VIDEO/ Qytetarët plot mllef: Po na shkatërroni makinat me atë naftë

Në tremujorin e dytë të këtij viti, karburantet u shtrenjtuan me 3.3%. Të dhënat janë bërë publike nga Banka e Shqipërisë. Vlera më e...

Kush janë 10 personat më të pasur në Shqipëri, dalin emrat

Samir Mane u vlerësua si njeriu më i pasur në Shqipëri. Sipas studimit të Institutit Europian Pashko për 10 super të pasurit në vendin...

Ja si ndikoi Moska në zhdukjen e fesë në Shqipëri

Dokumente të rralla të vitit 1955, tregojnë se bashkimi Sovjetik ka pasur një ndikim të rëndësishëm në zhdukjen e institucioneve fetare në Shqipëri. Reshat...

Fshihte armatimet dhe drogën në banesë, pranga të fortit të Kurbinit (Video)

Komisariati i Policisë Kurbin, në bashkëpunim me forcat policore të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, kanë ushtruar kontrolle të befasishme. Këto kontrolle janë ushtruar...

Llahtari nga vrasjet në Shqipëri, 5 të vdekur në 24 orë. Çfarë po ndodh kështu?

Vetëm dje kanë humbur jetën 5 persona. 3 punonjës të Bashkisë humbën jetën në Shëlli të Matit, për shkak të një konflikti me Kujtim...

Të fundit

Treni përplas një makinë në Domje të Tiranës

Policia bën me dije se treni i linjës Durrës-Kashar ka përplasur një mjet në fshatin Domje, mëngjesin e sotëm. Makina me drejtues shtetasen E.M gjatë...

FOTO/ Nuk do ta njihni, Eduart Ndocaj humb peshë në mënyrë drastike

Ish-deputeti, Eduart Ndocaj është shfaqur i transformuar pas një operacioni që ka zhvilluar së fundmi në Itali. Të gjithë e mbajmë mend imazhin e tij,...

Rikthehen protestat në Serbi, qindra njerëz përleshen me policinë jashtë parlamentit

Serbia është përfshirë sërish nga protesta të dhunshme, teksa qindra njerëz janë përleshur përsëri me policinë jashtë Parlamentit në Beograd. Bëhet me dije se policia...

Pas ndeshjes/ Olsi Rama e quan burrëror Partizanin në derbi, shigjeton Sormanin

Partizani ishte shumë pranë fitores mbrëmjen e djeshme, derisa një gol nga Muçi i shoi të gjitha shpresat në minutat shtesë. Partizani po udhëhiqte derbin...

Trump ul dënimin për mikun e tij Roger Stone

Presidenti Donald Trump i telefonoi Roger Stone për ta informuar ndihmësin e tij të vjetër politik se ai do të pakësonte dënimin e tij...