E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

rexhep qosja

Shkove para kohe

Nga Rexhep Qosja Moikom, Moikom! Na le! Na le papritmas! Na le shpejt! Nuk e prisnim shkuarjen tënde! Më trondite me këtë shkuarje të papritur! Shumica...

Ç’ka kanë shqiptarët e që nuk ka Evropa

Nga: Rexhep Qosja Emisioni “Fshatrat e Shqipërisë” i televizionit Top Channel, shumë i rëndësishëm që për Shqipërinë e për shqiptarët të mësohet edhe çka s’...

Treshja jonë politike

Nga: Rexhep Qosja Duke dëgjuar e duke shikuar se çka po bëhet, çka po shkruhet e çka po deklarohet për Qeverinë e Kosovës, të pa...

Kurajo

Nga Rexhep Qosja 1. Jemi të tronditur. Të gjithë. Jemi të tronditur, me shpirt e me mendje. Të gjithë. Të tronditur në këto ditë para e gjatë Ditës së madhe...

Dhunëtarët e Historisë

Nga Rexhep Qosja Udhëheqja e LDK-së e dhunon historinë e Kosovës duke e falsifikuar historinë e saj. Meqenëse historia e Kosovës, e Kosovës si territor historik...

Pse jetojmë në një kohë të krizës së vlerave

Nga: Rexhep Qosja 1. Me 25 shtator 2019 filloi fushata e zgjedhjeve të parakohshme që do të mbahen me 6 tetor. Në të vërtetë me 25 shtator...

Zgjedhjet, protestat e dekretet

“Me gjithë të metat, gabimet, lëshimet, premtimet e parealizuara, gjuhën politike kur e kur të palejueshme të kryeministrit Edi Ramës, zgjedhjet e 30 qershorit...

Përplasje me Berishën, Rugovën, Thaçin, Kadarenë. Kush është polemisti Rexhep Qosja

Rexhep Qosja është një studiuesit dhe shkrimtarët më të njohur të letërsisë shqiptare të 50 viteve të fundit. Edhe pse publiku i gjerë në...

Leksioni që i jep Tuzi politikanëve në Shqipëri dhe Kosovë

Nga Rexhep Qosja Shqiptarëve të Komunës së Tuzit, shqiptarëve të Hotit e Grudës, shqiptarëve të Malësisë së Madhe, shqiptarëve të Malit të Zi, gjithë shqiptarëve...

Rexhep Qosja: Rama është politikani i vetëm në historinë e Shqipërisë që u tha serbëve të vërteta të hidhura

Akademiku i shquar Rexhep Qosja, i pyetur për shkëmbimin e territoreve, jep një përgjigje shteruese për konceptin e shkëmbimit, konceptin e ndarjes së Kosovës. Shkëmbimi...

Të fundit

Lë kostumin e vishet sportiv, Meta jep ‘sinjalin’ e radhës me qenin e tij

Kreu i shtetit, Ilir Meta, shpesh tërheq vëmendjen me postimet që zgjedh të ndajë me ndjekësit e tij. “Me Charlin”, shkruan presidenti, ndërsa pranë tij...

Berisha nxjerr faktet/ Kryetari i Bashkisë Ersekë, i dhuron tokën një ish-të dënuari

Kryetari i Bashkisë Ersekë, i ka dhënë 6 mijë metra tokë shtetasit Orest Malushi, i dënuar për vrasje dhe plagosje. Kjo e dhënë vjen nga...

Shpenzime “të çmendura” për shapka dhe bikini, Nora Istrefi nuk kursehet për në plazh

Këngëtarja e njohur Nora Istrefi, shquhet për paraqitjen e saj dhe veshjet luksoze. Shpesh ajo bën blerje marramendëse, duke bërë diferencën me koleget e...

“Jeni infektuar nëse shfaqni shenja”, Brataj zbulon si ka ndryshuar sjellja e virusit

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka deklaruar në një intervistë në "Euronews Albania", se rritja e të infektuarve gjatë muaj korrik, vjen si...

Basha e Kryemadhi alarmohen nga lëvizja e Ramës: Informuam Metën dhe ndërkombëtarët

Opozita e bashkuar ka dalë me një qëndrim të unifikuar për Reformën Zgjedhore. PD dhe aleatët e saj dënojnë me forcë tentativën e Ramës,...