E shtunë, 11 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

president

Meta: Nëse Vasili bëhet kryeministër, jap dorëheqjen nga posti i Presidentit

Presidenti i sapozgjedhur, Ilir Meta tha sot se ai është i gatshëm që të japë dorëheqjen nga posti i presidentit nëse kreu i LSI-së,...

Balla i kundërpërgjigjet Metës: Na kthe votat që të bëmë President dhe bëj çfarë të duash

Menjëherë pas deklaratave të forta të presidentit të ri, Ilir Meta, kundër socialistëve, me anë të një  statusi në “Facebook,” ka ardhur edhe  kundërpërgjigjia...

Degradimi i ligjërimit politik

Afrim Krasniqi/“I korruptuar”, “karagjoz”, “bandit”, “gënjeshtar”, i paaftë”, “mashtrues”, “drogaxhi”, “shantazhues”... Nuk janë çunat e dehur në birrarinë e lagjes që po i flasin kështu...

Kandidati i PD-së: Meta duhet të shkarkohet si President për këtë arsye

Romeo Gurakuqi, i pari në listën e PD-së në Shkodër ka kërkuar shkarkimin e Metës si President. Sipas Gurakuqit, Meta po bën fushatë për LSI,...

Serbi, betohet presidenti i ri Vuçiç

Në Serbi ka bërë betimin Presidenti i ri i vendit. Aleksandër Vuçiç, ka bërë betimin duke marrë postin e kreut të shtetit dhe është...

Serbi, jep dorëheqjen Aleksandar Vuçiç

Presidenti i zgjedhur i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka paraqitur sot dorëheqjen si kryeministër në Parlamentin serb. Në fjalën e tij Vuçiç tha se “Dua të...

Iran, Hasan Rouhani rizgjidhet president i vendit

Presidenti në largim i Iranit, Hasan Rouhani është fituesi i zgjedhjeve presidenciale të vendit. Rezultati i zgjedhjeve u konfirmua nga ministria e Brendshme iraniane. Presidenti Hasan...

Ky është mesazhi i parë i Macron si President i Francës

Emmanuel Macron është betuar si presidenti i ri i shtetit të Francës. Sapo mori detyrën, pas betimit, Macron ka mbajtur një fjalim, ku dha...

Presidenti i ri, Macron betohet para francezëve

Franca zyrtarisht sot do të dëgjojë betimin e presidentit të ri, Emanuel Macron. Policia ka forcuar masat e sigurisë në të gjithë Parisin për ceremoninë...

Meta: Jap dorëheqjen si President nëse i shërben zgjidhjes së krizës

Presidenti i ardhshëm, Ilir Meta  gjatë një interviste  mbrëmjen e sotme ka folur në  për krizën politike në vend . Për herë të parë,...

Të fundit

FOTO/ Nuk do ta njihni, Eduart Ndocaj humb peshë në mënyrë drastike

Ish-deputeti, Eduart Ndocaj është shfaqur i transformuar pas një operacioni që ka zhvilluar së fundmi në Itali. Të gjithë e mbajmë mend imazhin e tij,...

Rikthehen protestat në Serbi, qindra njerëz përleshen me policinë jashtë parlamentit

Serbia është përfshirë sërish nga protesta të dhunshme, teksa qindra njerëz janë përleshur përsëri me policinë jashtë Parlamentit në Beograd. Bëhet me dije se policia...

Pas ndeshjes/ Olsi Rama e quan burrëror Partizanin në derbi, shigjeton Sormanin

Partizani ishte shumë pranë fitores mbrëmjen e djeshme, derisa një gol nga Muçi i shoi të gjitha shpresat në minutat shtesë. Partizani po udhëhiqte derbin...

Trump ul dënimin për mikun e tij Roger Stone

Presidenti Donald Trump i telefonoi Roger Stone për ta informuar ndihmësin e tij të vjetër politik se ai do të pakësonte dënimin e tij...

Ekzekutimi i nipit të “El Chapo”, kartelet rrethojnë qytetin për të gjetur autorin

Ekzekutimi i nipit të Joaquín ‘El Chapo’ Guzmán ka ngjallur frikën e një përshkallëzimi në luftërat e kartelëve në Meksikë. Enrique Guzman është gjetur i...