E enjte, 25 Nëntor, 2021
11.5 C
Tirana

Ulsi Manja: Nuk ka asnjë shans që Meta të shpërndajë parlamentin

Pas lajmërimit të Presidentit Ilir Meta se do të shpërndajë Parlamentin, ka reaguar Kreu i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja.

Deputeti socialist është shprehur jashtë dyerve të Kuvendit, në fund të seancës së jashtëzakonshme plenare se: “Nuk ka asnjë shans që Presidenti të shpërndajë parlamentin”.

Kujtojmë se paraditen e sotme Kreu i Shtetit paralajmëroi shpërndarjen e parlamentit, teksa në vijim shtoi se “askush nuk mund të guxojë të përdhosë Kushtetutën”.

A mund ta shpërbëjë Meta Parlamentin? Ulsi Manja befason me përgjigjen

Ulsi Manja i përgjigjet Metës: Ja pse nuk u zbatua radha

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Historia e çuditshme e vlonjatit Nuredin beu dhe pritja madhështore në SHBA

Nga: Auron Tare Disa vite më parë, isha ftuar në Nju Jork dhe Uashington DC, për të prezantuar në “Explorer Club” dhe “National Geographic”, projektin...

“Duhet të kujdesem për veten”, Fifi lë shtëpinë e “Big Brother VIP”

Pas incidentit të së martës ku shumë banorë kërkuan që Fifi të largohej, duket se sot ajo ka marrë vendimin final. Fifi ka vendosur...

Abuzoi seksualisht me nipin 8-vjeçar, arrestohet 45-vjeçari nga Prizreni

Një shtetas i shpallur në kërkim pasi akuzohet se ka përdhunuar nipin e tij 8-vjeçar, bëhet me dije se është vënë në pranga. Bëhet...

Fifi i shkruan letër vetes në “Big Brother VIP”

Fifi ka qënë në një gjendje jo të mirë emocionale pas debatit me opinionisten Balina Bodinaku. Ajo ka zgjedhur t’i drejtojë një letër vetes...

Vuçiç jep alarmin: Lindshmëria është e ulët, po shuhemi si komb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dhënë alarmin për shuarjen si komb, pasi ka rënë në mënyrë të ndjeshme lindshmëria. Duke marrë shkas nga...