E martë, 7 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Etiketa

Prec zogaj

Krisja e balancës historike PD-PS

Nga: Preç Zogaj Gjithnjë është thënë se Partia Demokratike dhe Partia Socialiste, të vetmet në Europën ish-komuniste që kanë mbetur po ato që ishin kur u...

Ushtarët e Antikrimit s’mund t’i hidhen krimit

Nga: Preç Zogaj Drejtësia e re me bashkautorësi amerikane dhe europiane, në konceptim dhe zbatim, të cilën unë e kam mbështetur e do të vazhdoj...

PD: Të rritet apo jo, kjo është çështja

Nga: Preç Zogaj Megjithëse mund t’i kuj tojë shumëkujt arketipin e dilemës së famshme “të rrosh a të mos rrosh” titulli i këtij shkrimi nuk shtrohet...

Marrëdhëniet me SHBA si devizë demokracie dhe atdhetarie

Nga: Preç Zogaj Ndryshe nga aleancat e periudhës së komunizmit me ish-Bashkimin Sovjetik të Stalinit apo me Kinën e Mao Ce Dunit më vonë, që...

Kush përfitoi nga protesta e kontrollorëve

Nga: Preç Zogaj Në potpurinë e akuzave se kush qëndronte prapa ngjarjeve të Rinasit ishte dikush që tregoi me gisht Edi Ramën. Ky ishte Lulzim Basha....

Fjalët kyçe të alternativës “Basha”

Nga: Preç Zogaj Libri “Misioni im” i kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, ka njohur një festival reagimesh e komentesh. Që nga entuziazmi i madh, te...

A mos dikush nuk e do në SPAK prokurorin Anton Martini?

Nga: Preç Zogaj Dje u bashkova me grupin numerikisht modest të gazetarëve, që ndoqën në monitor në Kolegjin Posaçëm të Ankimit shqyrtimin e ankimimitt që...

Gara thelbësore e programeve

Nga: Preç Zogaj Përmes një pohimi të menduar, Kryeministri Rama mëtoi të relativizonte peshën e programeve në zgjedhje, duke venë në vend të parë atë...

Votat e politikës së jashtme

Nga: Preç Zogaj Atë e bëri të jashtëzakonshme ceremonia e pritjes me shumë elemente dhe simbole të Perandorisë otomane, sikurse edhe programi i veçantë i...

Ajo dreq ekspozite e bekuar

Nga: Preç Zogaj Në rrëfimin e radhës në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut, Edi Rama foli sërish për pengun e mospjesëmarrjes në ngjarjet e datave...

Të fundit

Vr*u gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...