E hënë, 26 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

port

Pamjet drithëruese/ Vinçi gjigant rrëzohet papritur, brenda ndodhej edhe një punonjës

Pamje të frikshme janë regjistruar në Portin e Velencias në Spanjë, teksa një vinç 55 metra i lartë është rrëzuar, pasi u godit nga...

Një muaj pas shpërthimit tragjik, ushtria libaneze zbulon 4 ton nitrat amoniumi të fshehura në portin e Beirutit

Ka kaluar një muaj pas shpërthimit katastrofik në Beirut, që i mori jetën 190 personave dhe plagosi mijëra të tjerë. Së fundmi ushtria libaneze,...

Përplasen 2 tragete në Portin e Durrësit

Dy tragete janë përplasur së fundmi në Portin e Durrësit. “Panorama” shkruan se trageti i linjës së Ankonës që ishte duke u nisur është përplasur...

Nami në Portin e Durrësit, mijëra emigrantë kthehen sot në atdhe

Një numër i madh emigrantësh i janë drejtuar këtë fundjavë Shqipërisë, duke krijuar një fluks të lartë në Portin e Durrësit. Raportohet se 5...

‘Bingo’ në portin e Igumenicës, zbulohen mijëra tableta droge me vlerë 7 mln euro

Bingo në portin e Igumenicës! Specialistët e Antidrogës kanë kapur plot 369.545 tableta droge në një automjet tip “BMW”. Tabletat e drogës, po të...

Video/ Incident i rëndë në port, trageti godet dhe rrëzon vinçin

Një incident i rëndë ndodhi në portin e Barcelonës, për fat pa viktima në njerëz. Si pasoja e një ere të fortë, një target...

Nga pronat te korrupsioni/ Dosjet që u vodhën nga zyra e prokurorit Shehu

Vjedhja e zyrave në Prokurorinë e Durrësit dyshohet të jetë kryer nga një grup i strukturuar kriminal. Prokuroria e Përgjithshme dhe Krimet e Rënda...

Video/Panik në port, shqiptarët u bëjnë zbor rojeve të sigurisë

Një grup i madh i emigrantësh të paligjshëm janë arrestuar nga zyrtarët e Forcave Kufitare pasi ishin fshehu në një anije ndërsa ajo po...

Ç’po ndodh? 70 të rinj shqiptarë qëndrojnë në port, rrëfimi rrëqethës i tyre

DEIA ka biseduar me disa nga rreth shtatëdhjetë të rinj shqiptarë që duan të nisen ilegalisht nga Porti i Bilbaos për të arritur në...

Sherr me armë e shufra hekuri në port, por 5 adoleshentë shqiptarë …

Qeveria franceze do të dërgojë më shumë policë në Calais për të goditur bandat e emigrantëve, tha të premten ministri i Brendshëm, pasi një...

Të fundit

Shtëpia e Bardhë: “Nuk do ta kontrollojmë koronavirusin”

Me rritjen sërish të rasteve me koronavirus në Shtetet e Bashkuara, shefi i kabinetit i Shtëpisë së Bardhë Mark Meadows deklaroi të dielën se...

Kodi Zgjedhor: Komisioni i Venecias pranon për shqyrtim kërkesën e Metës

Komisioni i Venecias ka marrë në dorëzim kërkesën e Presidentit të Republikës Ilir Meta, për ndryshimet në Kodin e ri Zgjedhor. Komisioni bën me dije,...

Rama injoron Brukselin, Kuvendi mblidhet për Kodin Zgjedhor

Me gjithë paralajmërimet nga BE për të pritur vendimin e Komisionit të Venecias, kryeministri Edi Rama ka dërguar në Kuvend ndryshimet për Kodin Zgjedhor. Kodi...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Kodi Zgjedhor, Bardhi: Për PS, interesi i mafias është mbi Shqipërinë

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas refuzimit që kryeministri Edi Rama, i bëri thirrjes së Komisionerit të BE, Oliver Varhelyi,...