E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

‘Bingo’ në portin e Igumenicës, zbulohen mijëra tableta droge me vlerë 7 mln euro

Bingo në portin e Igumenicës! Specialistët e Antidrogës kanë kapur plot 369.545 tableta droge në një automjet tip “BMW”. Tabletat e drogës, po të hidheshin në treg, do të kalonin një vlerë prej 7.3 milionë euro të ardhura.

Tabletat u gjetën në automjetin e një 31-vjeçari bullgar dhe u zbuluan nga specialistë të portit me ndihmën e K9 Hound, mbrëmjen e së shtunës rreth orës 21:30.

Dyshohet se droga ka ardhur nga Turqia dhe përmes Igumenicës, do të transportohej për në Itali.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...

Lionel Mesi hyn në histori, fiton “Topin e Artë” nr.7

Lionel Mesi mbetet numri një i futbollit botëror, madje duke thyer rekorde e duke hyrë në histori si fituesi më i madh i kësaj...