E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

PD-në

PD-në e “vrasin” zgjedhjet që prodhojnë konkurrencë

Nga Mero Baze/ Ka një përpjekje për të ndalur deputetët e opozitës në Parlament të hyjnë në zgjedhjet e 30 qershorit, ashtu siç përpiqen...

“Ndiq lekët!”, Veliaj ironizon PD-në: Zgjedhje? Të shohim se ç’do t’i thotë Moska

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj deklaroi në një intervistë për emisionin "45 Minuta" të drejtuar nga Denis Minga në Report Tv se...

Revoltohet Balla: Do kallëzoj PD-në për shpifje

Kryetari i grupit parlamentar për PS-në, Taulant Balla deklaroi sot se do të kallzonte penalisht “shpifjet e PD për sulme politike”. Në një konferencë për...

Befason Veliaj, sfidon PD-në: Jap dorëheqjen nëse…

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak, kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi se Bashkia e Tiranës nuk ka shpenzuar asnjë qindarkë nga buxheti i saj...

Bamir Topi e thotë troç : PD-në e drejton Sali Berisha

Ish-presidenti Bamir Topi deklaroi sonte se Partinë Demokratike e drejton ende praktikisht ish- kryeministri Sali Berisha. I ftuar në emisionin “Studio e Hapur”, në...

Rama ironizon me PD-në dhe me dëshminë e bashkëpunëtorit X

Pas publikimit të dëshmisë së Albert Veliut, i njohur ndryshe si bashkëpunëtori X i audio-përgjimit me Agron Xhafajn, vëllain e ministrit të Brendshëm ka...

“PD-ja që kam jetuar unë s’ka asnjë lidhje me PD-në e Bashës”

Një prej të larguarve në PD pas zgjedhjeve në vitin 2017 ka deklaruar se Partia Demokratike që po drejton sot Lulzim Basha nuk ka...

Ndryshime statutore për PD-në, Basha hedh në votim kërkesat e Arben Imamit

Pasditen e sotme u mblodh në selinë blu kryesia e Partisë Demokratike e cila diskuton  për ndryshimet statutore të partisë. Ndërkohë, grupi i punës...

Patozi: 22 marsi më i keq për PD-në, mirë që s’po festojmë 18 majin

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka kujtuar në mënyrën e saj 22 marsin e vitit 92’ si ditën që shënoi zgjedhjet e para pluraliste...

Parti e re? Patozi: Nëse Basha bunkerizon PD-në, atëherë…

Ish-nënkryetari i PD-së, Astrit Patozi, paralajmëron se nëse Lulzim Basha do të vijojë të bunkerizojë Partinë Demokratike, grupi i mbështetësve të tij mund të...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...