E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

Parlament

Sesioni i ri parlamentar, Berisha rikthehet në Kuvend

Kuvendi nis sot seancën e parë plenare për këtë vit. Kjo do të jetë një seancë e veçantë pasi do të jetë i pranishëm...

Jordani/Plas grushti në parlament mes deputetëve (VIDEO)

Debati parlamentar mbi reformat kushtetuese, disa prej të cilave rregullojnë barazinë gjinore, ka çuar në një përleshje masive në sallën plenare të Jordanisë, raportoi...

Kryemadhi braktis LSI-në, Petrit Vasili merr ‘frenat’ e partisë

Monika Kryemadhi duket se ka braktisur LSI-në, pas disfatës që pësoi në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrim...

VIDEO/Miu hyn në Parlament dhe ‘ngre në këmbë’ deputetët

Një mi që kishte hyrë në parlamentin e Andalusias në Spanjë, ka frikësuar pa përjashtim të gjithë deputetët, të cilët menjëherë lëvizën nga karrigia...

”Ia arrita qëllimit”/ Braho i bindur: Berisha nuk do të jetë në parlament

Deputeti i Partisë Socialiste Spartak Braho, u shpreh i bindur se ish-kryeministri Sali Berisha nuk do të jetë pjesë e parlamentit në legjislaturën e...

Bie qeveria në Suedi/ Löfven, kryeministri i parë që rrëzohet nga parlamenti

Parlamenti i Suedisë ka mbështetur një votë mosbesimi ndaj kryeministrit të qendrës së majtë, Stefan Löfven. Ai bëhet kryeministri i parë që rrëzohet nga...

Zelandë e Re/ Politikani kërcen në parlament, përjashtohet (Video)

Lideri i partisë Maori në Zelandën e Re, u përjashtua nga Parlamenti, ndërsa vallëzonte "haka", një valle tradicionale, në mes të një debati të...

”Do ta mërzis Ramën në Parlament”/ Gjekmarkaj: Duhen protesta

Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit u fituan nga Partia Socialiste, e cila do të qeverisë e sërish e vetme në 4 vitet e ardhshme...

Mediu dhe Dule e konfirmojnë: Do të shkojmë në Parlament

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu dhe kryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule, kanë konfirmuar do të marrin pjesë në parlamentin e ardhshëm. Të ftuar në...

Hajdari: Të inkriminuarit, asnjë shans për të hyrë në parlamentin e ardhshëm

Ditën e djeshme, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dërgoi për verifikim në Prokurorinë e Përgjithshme, emrat e 28 kandidatëve për deputetë nga listat e partive...

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...