E enjte, 2 Korrik, 2020
33 C
Tirana

Etiketa

paketë

Fuqitë evropiane të bashkuara për paketën kundër COVID

Kur udhëheqësit e BE-së të zhvillojnë takimin virtual të premten, një dyshe e njohur do të jetë në qendër të vëmendjes. COVID-19, i cili ka...

Gjermani/ Paketë stimuluese shumëmiliardëshe për ekonominë

Sipas kancelares Angela Merkel (CDU) paketa për stimulin ekonomik në luftë kundër pasojave të pandemisë Corona përfshin rreth 130 miliardë euro. Paratë do të...

Rama zbulon kush do të përfitojë nga zgjerimi i paketës ekonomike

Kreu i Qeverisë Edi Rama përmes një video-mesazhi të publikuar në Facebook, dha disa detaje mbi përmbajtjen e paketës ekonomike, që pritet të bëhet...

Qeveria e Kosovës 180 mln euro paketë emergjente, 170 euro për pagat

Qeveria në detyrë e Kosovës ka miratuar Pakon Emergjente Fiskale nga e cila pritet të mbështeten bizneset, pensionistët, anëtarët e skemave sociale, komunat dhe...

Meta rendit arsyet pse e ktheu në Kuvend paketën “Anti-KÇK”

Kreu i Shtetit Ilir Meta i ka kthyer mbrapsht Kuvendit Aktin Normativ për Paketën Anti- KÇK duke argumentuar se është në shkelje të Kushtetutës. Meta...

Udhëheqësit amerikanë bien dakord rreth paketës së shpëtimit

Udhëheqësit e Shteteve të Bashkuara thanë të mërkurën herët se kanë arritur një marrëveshje mbi një paketë ekonomike të shpëtimit prej 2 trilion dollarësh,...

Koronavirusi/ Manastirliu: Po bëjmë gati një paketë për rikthimin e mjekëve

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ishte e ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” prej ku foli ndër të tjera për...

Manastirliu: Qeveria po përgatit një paketë për kthimin e mjekëve të diasporës

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu në Konferencën “Mjekë në Diasporë”, theksoi se “qeveria po përgatit një paketë të plotë mbështetëse konkrete...

Rama ironizon gjykatësen: Pa tru, pa vesh, pa zemër, po vetëm me xhep

Gjatë prezantimit të paketës “Anti-KÇK” në repartin e RENEA-s, kryeministri Edi Rama komentoi gjykatësen e Krujës, Enkeleda Hoxha, e cila vendosi të pranojë kërkesën...

Mazhoranca bën një hap mbrapa: Tërhiqet nga votimi “Paketa Antishpifje”

Mësohet se mazhoranca ka tërhequr nga votimi projektligjin për mediat e njohur gjerësisht si “paketa anti-shpifje”. Arsyeja është komunikuar nga kreu i Grupit të...

Të fundit

E rrallë/ Shqiponja mbërthen peshkaqenin dhe fluturon mbi plazh (VIDEO)

Kohë më parë u bë virale një video, ku shqiponja fluturonte ne ajër me prenë e saj, një qengj. Një fotograf arriti që të...

Rekord viktimash në Maqedoninë e Veriut, shqyrtohet mbyllja e kufijve

Maqedonia e Veriut ka shënuar rekord viktimash nga koronavirusi. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se në 24 orët e fundit, 15 persona kanë ndërruar jetë...

“Policia mban të fshehtë ngjarjen në Elbasan”, Berisha: Ja çfarë po ndodh me bandat

Nuk janë të paktat rastet, ku Berisha raporton se policia fsheh ngjarje kriminale. Qytetari digjital e njofton ish-kryeministrin Berisha, se bandat në Elbasan ushtrojnë terror...

749 të arrestuar, finalizohet operacioni i madh në Britani

Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA) në Britani bëri me dije se një sistem i fshehtë komunikimi i përdorur nga kriminelët për të tregtuar drogë...

Të shtëna në ajër pas një konflikti të çastit, policia në kërkim të autorit

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pasditen e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 13, teksa pranë një...