E hënë, 13 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

pacienti

Për herë të parë në Shqipëri/ Një pacient me koronavirus del nga intubimi

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se një nga pacientët e shtruar në spitalin infektiv është përmirësuar dhe ka dalë nga intubimi. Shefja e shërbimit...

Pamje të rënda/ Infermierja e ndaloi të largohej nga karantina spitalore, pacienti e kafshon

Mjekët anembanë botës, nuk e kanë aspak të lehtë të përballen me pacientët e infektuar. Ka nga ata të cilët i binden bluzave të...

Shërohet personi i parë nga koronavirusi në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama jep lajmin e mirë se është shëruar pacienti i parë nga koronavirusi në Shqipëri. Përmes një postimi në Facebook, Ramaa njofton se...

“Sot është nata e 10 në spital”, flet pacienti i prekur me koronavirus

Viktor Kola është një nga 59 persona e infektuar me koronavirus në Shqipëri. Përmes një lidhjeje telefonike me emisionin “Open” në Top Channel, Kola tregon...

Koronavirusi/ Pacienti i parë në Shqipëri po shkon drejt shërimit

Bëhet me dije se pacienti i parë nga koronavirusi në Shqipëri është drejt shërimit. Disa të afërm të tij kanë konfirmuar për Top Channel se...

Koronavirusi/Braçe jep detaje për pacientin e gjashtë të prekur në vend

Zv.kryeministri, Erion Braçe ka dhënë më shumë detaje për 31-vjeçarin, i cili u bë pacienti i gjashtë i prekur nga koronavirusi në Shqipëri. Përmes një...

“Ndërroi jetë nga koronavirusi”/ Rakacolli sqaron rastin e pacientit nga Berati

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka sqaruar edhe një herë se nuk ka ende asnjë të prekur me koronavirus në Shqipëri. Përmes një deklarate për...

“Nuk mund të lëvizja”, rrëfimi i pacientit të parë që u shërua nga coronavirusi

Pacienti i parë që është këndellur nga coronavirusi, 23-vjeçari Wuhan, ka zbuluar se si është dukur procesi i shërimit dhe cilat janë simptomat e...

Ja çfarë mund t’i ndodhë trurit të një përdoruesi kokaine, pasi merr dozën e radhës 

Një burrë që konsumonte rregullisht kokainë, pësoi dëmtime në tru, që e lanë për muaj më radhë të shtruar në spital, në një gjendje të vazhdueshme çoroditëse, dhe të paaftë për...

Ndryshime në Kodin Penal/ Gabimi mjekësor nuk do të jetë më vepër penale

Gabimi mjekësor, në rastet kur mjeku ndërmerr një veprim që ka sjell për pasojë një dëmtim të të sëmurit, nuk do të gjykohet më...

Të fundit

Vuçiç: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti zhvilloi një video-konferencë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit sapo ka reaguar lidhur me...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim. Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur. “CNN”...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Gjendet një trup i pajetë në Berat

Së fundmi është gjetur trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit. “Balkanweb” raporton se viktima ndodhej në katin e dytë të...