E diel, 20 Shtator, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

pacientët

“Mendoni për të nesërmen”, Manastirliu poston foton e pacientit në terapi intensive

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, i bën thirrje të rinjve që të tregojnë më tepër përgjegjshmëri, duke respektuar masat ndaj pandemisë. Ajo ka ndarë me...

Rëndohet bilanci nga pandemia/ Ndërron jetë një tjetër pacient në Shqipëri

Një pacient 69-vjeçar nga Shkodra, ka ndërruar jetë tek Infektivi, pasi ishte infektuar me koronavirus. Lajmin e ka përcjellë Ministria e Shëndetësisë, ku njofton...

Pacientët e shtruar te Infektivi/ Manastirliu jep lajmin e mirë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se 5 persona të tjerë janë shëruar nga koronavirusi. Përmes një postimi në...

Australia planifikon “spitalin virtual”, ja si do të veprojnë mjekët

Shumë shtete po vënë në dispozicion ambiente të mëdha, për të shtruar pacientët e infektuar me koronavirus. Shumë të tjerë janë gjendur të papërgatitur...

Drejtoresha e ISHP: Një tjetër i prekur me koronavirus doli negativ nga testet

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico ka folur në lidhje me gjendjen e personave të infektuar nga koronavirusi në vend. E ftuar në...

‘U dogj spitali zotni’, pacientët me probleme të syve shtrohen tek Infektivi

Në pjesën e parë të emisionit “Stop” në Tv Klan, është trajtuar rasti i Spitalit të Durrësit që para disa ditësh u përfshi nga...

Denoncimi i PD/ Spitali i Shkodrës: Operacionet do të spostohen në 6 janar

Drejtori i Spitalit të Shkodrës ka reaguar pas denoncimit të PD-së, ku tha se janë pezulluar sërish ndërhyrjet kirurgjikale në spitalin rajonal të Shkodrës....

“Stop” nxjerr blof dy mjekët që marrin 12 mijë lekë pa bërë asnjë vizitë

Një banor i zonës së Bathores në Tiranë, është ankuar pranë emisionit “Stop” në Tv Klan, se në qendrën shëndetësore të kësaj zone, mjekët...

Shëndeti mendor/ “Shqiptarët kanë frikën se çfarë do mendojë bota”

Intervistoi: Marsela Sinani Gjatë viteve të fundit, në trend rritës janë sëmundjet e shëndetit mendor. Për fat të keq, në Shqipëri cilësohet si turp të...

Pacientët e hemodializës pa shërbim, spitali i Gjirokastrës në kushte të mjerueshme

Një ndër krenaritë e Kryeministrit Edi Rama ka qenë gjithmonë partneriteti publik-privat për hemodializën. Por që në vitin 2016, pacientët janë ankuar pranë emisionit...

Të fundit

Emocione dhe lot në “Historia e Fundjavës”/Emina Cunmulaj, supermodelja me një zemër të madhe

Supermodelja Emina Cunmulaj, ka dëshmuar ndër vite me bashkëpunimin me "Fundjavë Ndryshe" se është një vajzë me "këmbë në tokë" dhe me një zemër...

Berisha: Avionët rus spiunojnë Shqipërinë, ndryshuan kursin e fluturimit aty ku do ndërtohet baza e NATO-s

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim që i ka ardhur nga një oficer. Në denoncimin në fjalë thuhet se avionët rus që kanë...

Djalë apo vajzë? Elita Rudi konfirmon shtatzëninë

Reperi Gjiko dhe moderatorja Elita Rudi do bëhen prindër për herë të dytë. Gjiko në një video të publikuar në InstaStory, ka pohuar se partnerja...

Arrestohet për dhunë, por mungon akti i mjekësisë ligjore. Babë e bir përballen në “gjyq”

Në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq”, në Tv Klan, Ilirjan Petriti është përballur më babain e tij Bujar Petriti, i cili kërkon që...

“Gylsereni” zbulon kur do martohet me producentin turk (FOTO)

Aktorja Nurgul Yesilçay, e njohur nga roli i “Gylserenit” në serialin “Fate të kryqëzuara” në Shqipëri, do të martohet. Aktorja 44-vjeçare dhe producenti Necati Kocabay...