E mërkurë, 21 Tetor, 2020
7 C
Tirana

Etiketa

Operacioni Forca e Ligjit

Aksion në 4 qytete/ Shtatë të dënuar në ‘rrjetën’ e OFL-së

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularin e deklarimit të pasurive 7 të 'fortëve' në Tiranë, Vlorë, Fier dhe Lushnje. Shtetasit në fjalë...

OFL ‘zbarkon’ në Berat e Poliçan/ Kush janë 3 të ‘fortët’ që iu kërkohet deklarimi i pasurisë

Operacioni Forca e Ligjit ka shkuar sot në Berat dhe Poliçan, ku i ka kërkuar plotësimin e formularit 3 subjekteve. OFL i ka nisur...

Kush janë dy “të fortët” që iu kërkoi llogari OFL-ja

Operacioni Forca e Ligjit ka deklaruar se i ka kërkuar sot të deklarojnë pasurinë Eljon Hatos dhe Ilir Selmanit. Eljon Hato është i njohur më...

Aksionet e OFL/ Soreca: Po i ndjekim nga afër, platforma të ndiqet nga SPAK

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka komentuar ligjin anti-KÇK dhe aksionet e ndërmarra së fundmi nga Operacioni Forca e Ligjit. Gjatë fjalës së...

Paketa Anti-KÇK/ Qytetarët: Politikanëve i ka mbetur të kapin veten dhe të varen

Nga Anxhela Ferra Gjatë përfundimit të vitit 2019-të, kryeministri Edi Rama prezantoi paketën Anti-KÇK. Me këtë projektligj, të ashtuquajtur anti “Kap çfarë të Kapim”, qeveria...

Dokumenti/ Ish-kreu i bandës së Durrësit zbulon pasurinë e tij

Lulzim Berisha mori një ditë më parë një formular ku duhej të deklaronte burimin e pasurisë, kjo në kuadër të Operacionit Forca e Ligjit....

OFL zbarkon në Durrës, kush janë 3 shënjestrat e radhës

Operacioni Forca e Ligjit ka zbarkuar në Durrës. Në njoftimin e OFL thuhet se brenda 48 orëve tre subjekte, që rezultojnë persona me precedentë penalë,...

“S’kanë parë gjë akoma”, Rama iu përgjigjet reagimeve ndaj paketës Anti-KÇK

Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur reagimeve të opozitës ndaj paketës ligjore “Anti-KÇK”. Përmes një statusi në “Twitter”, kreu i qeverisë e cilësoi këtë paketë...

Të fundit

Brataj: Kur teshtijmë mund të nxjerrim deri në 1 milion spërkla

Muaj më parë diskutohej nëse duhej mbajtur maska edhe në ambiente të hapura. E ndërsa sot studiuesit janë mëse të bindur se maskat janë...

Shqipëri/ Sa kushton trajtimi i një të sëmuri me koronav*rus në kushte shtëpie

Trajtimi në shtëpi po u kushton pacientëve shqiptarë qindra mijëra lekë vetëm në një javë, duke i vënë seriozisht në vështirësi financiare. Sipas disa...

Shenjat që sot do të triumfojnë/ Horoskopi 21 tetor 2020

Dashi Do të keni kohë dhe dëshirë për të bërë gjëra që do t’ju përmirësojnë shëndetin dhe pamjen. Nëse keni marrë hua para nga një...

Diell dhe rritje temperaturash/ Parashikimi i motit, 21 tetor 2020

Moti në vendin tonë gjatë paradites paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në gjysmën lindore të...

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...