E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

Oficerë policie

Protestat në SHBA/ Plagosen 5 oficerë policie, shkatërrohen dhjetëra biznese

Që prej vdekjes së afro-amerikanit George Floyd gjatë arrestimit, SHBA është përfshirë nga protesta të shumta dhe masive. Mediat amerikane raportojnë se protestuesit kanë qëlluar...

Lleshaj në takimin me studentët për Oficerë Policie: Shërbeni me ndershmëri

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka zhvilluar një takim me studentët që brenda pak javësh përfundojnë kursin për Oficerë të Policisë Kriminale. Gjatë mbledhjes, ministri...

Vendimet/ Rama: Oficerë policie në shkolla. Ndalohen përfundimisht celularët

Kryeministri Edi Rama ka dalë në një konferencë për shtyp, ku ka dhënë detaje lidhur me vendimet e marra në mbledhjen e Këshillit të...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...