E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

ndryshimi

Ndryshimi i sistemit nuk është fare një sport i lehtë

ASTRIT PATOZI Për ditë e më shumë po shtohen zërat që kërkojnë ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si të vetmen zgjidhje për të shpëtuar...

Ndryshimi i skemës së TVSH-së gropos bujqësinë dhe industrinë e qumështit

Ndryshimi i skemës së TVSH-së për fermerin po vë në ngërç të gjithë industrinë agropërpunese në vend. Ndonëse jemi ndër vendet më bujqësore të...

Ndryshimi i kufijve të Maqedonisë, Zaev: Tani ata vetëm mund të ëndërrojnë

Në bisedë me Deutsche Wellen, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev lidhur me debatin për ndryshim kufijsh mes Kosovës e Serbisë theksoi, se...

Analisti amerikan: Ndryshimi i kufijve Kosovë-Serbi, i rrezikshëm

Analisti politik amerikan, Daniel Serwer, ka komentuar një nga temat më të ‘nxehta’ të Ballkanit, pikërisht çështjen e ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe...

Ndryshimi i kufijve/ Haradinaj ‘shuplakë’ Thaçit: Mjaft! Si mund t’u besosh zotimeve të Serbisë?

Në ditën e Pavarësisë së Shqipërisë, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj edhe njëherë ka këmbëngulur se nuk do ta lejojë ndarjen e shtetit të...

Ndryshimi i kufijve/ “Macron do detyrojë Beogradin të njohë pavarësinë e Kosovës”

 Media serbe B92, shkruan se presidenti francez Emmanuel Macron mund të mbështesë idenë e "korrigjimi të kufijve". Sipas saj ai dëshiron të përfshihet për...

Ndryshimi i kasave për bizneset, Ahmetaj i përgjigjet PD-së: Nuk ka asnjë VKM

Ministri i Financave Arben Ahmetaj ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike se ka një vendim të Këshillit të Ministrave për zëvendësimin e kasave...

Ndryshimi i kufijve/ Habit Presidenti Gjukanoviç: Po krijohet “Serbia e Madhe”!

Presidenti malazez Milo Gjukanoviç në një intervistë për gazetën franceze "Le Figaro", ka fol për problemet në Ballkan. Sipas tij shumica e konflikteve në...

Ndryshimi i kufirit detar/ Turqia paralajmëron Greqinë

Turqia paralajmëroi Greqinë të martën se nuk do të tolerojë një ndryshim në kufirin detar grek. Paralajmërimi vjen pak ditë pasi Athina tha se...

“Ndryshimi do t’i bënte mirë skuadrës”, Plori e mbyll me krutanët

Përmbysja nga Kukësi ka qenë fatale për trajnerin e Kastriotit, Elvis Plori, i cili menjëherë pas ndeshjes vendosi të japë dorëheqjen. Lajmin e dha...

Të fundit

Avdullah Hoti flet pas takimit me Macron

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur pas takimit me presidentin francez Macron, në Paris. Përmes një postimi në Twitter, Hoti shprehet se ndihet i...

Gjykata Speciale thërret edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Hagë ka thirrur edhe një ish-ushtar të UÇK-së për t’u marrë në pyetje. Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati bën me dije...

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve paralajmërojnë Izraelin

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë, Francës, Egjiptit dhe Jordanisë shpallën se nuk do ta njohin aneksimin e planifikuar nga Izraeli të zonave të Bregut...

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...