E martë, 14 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

ndryshimi

Zbulohen prapaskenat se si u arrit ndryshimi i Kushtetutës në Maqedoni

Deputetët  mbrëmë në orët e vona votuan nevojën për miratimin e ndryshimeve kushtetuese. Mirëpo, kjo nuk erdhi aq lehtë. Fillimisht, Fiks në ora 12:00 dyert...

Ndryshimi i kufijve/Berisha: Argatët në Prishtinës po i fusin thika pas shpine…

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar sonte në emisionin “Mbrëmja ABC” në “ABC News” ka folur për shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë. I...

Ndryshimi i kufijve, Haradinaj lëshon ‘bombën’: Janë derdhur shumë para

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar çështjen e ndryshimit të kufijve në Kosovë. Si gjithnjë i drejtpërdrejtë, Haradinaj ka treguar “prapaskenat” e kësaj...

Lajm i keq për përdoruesit e Whatsapp, vjen ndryshimi që s’do iu pëlqejë

Whatsapp është një prej aplikacioneve më popullorë në të gjithë botën. Kompania duket se po përgatit një përditësim të ri për këtë aplikacion. Por,...

Lorik Cana: Ja ndryshimi mes Panuccit dhe De Biasit

Shqipëria do të përballet me Izraelin në Ber Sheva, ku do të kërkojnë fitoren për të shpresuar që të jenë koka e grupit. Në...

UEFA merr vendimin e rëndësishëm për Champions League, ja ndryshimi i madh

Gabimet e arbitrave kanë rezultuar përcaktues në fatin e një ndeshje futbolli, për ti evidentuar ato është krijuar sistemi VAR, i cili mundëson rishikimin...

Ndryshimi i kufijve/“Le Monde” nxjerr hartën: Ja si duket territori i Kosovës

E përditshmja franceze “Le Monde” botoi dy artikuj rreth shkëmbimit të mundshëm të territoreve në mes të Beogradit dhe Prishtinës, si dhe një hartë...

Goli në fushë kundërshtare, ja ndryshimi i madh që pritet të bëjë UEFA

Në ndeshjet e kupave rregulli i UEFA-s është i tillë që golat e shënuar në transfertë kanë një vlerë të veçantë dhe kanë peshë...

Ndryshimi i kufijve në Ballkan, Merkel sërish kundër

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ritheksoi të martën qëndrimin e saj kundër ndryshimit të kufijve aktual në Ballkan, duke theksuar se një marrëveshje e mundshme...

Ndryshimi i kufijve/Eksperti amerikan: Ju rrëfej formulën e SHBA-ve mbi Kosovën!

Eksperti amerikan i gjeopolitikës së Ballkanit dhe çështjeve të Evropës Juglindore Janusz Bugajski thekson se politika amerikane dhe ajo e Brukselit nuk ka ndryshuar...

Të fundit

Dobësohen ndjeshëm Dollari dhe Franga, humbet mbi 1 pikë Paundi

Monedha evropiane vazhdon edhe këtë të martë të ruaj të njëjtat vlera sikurse dje duke u blerë sot me 123.7 lekë dhe duke u shitur me 124.3...

Manastirliu: Maska do bëhet e detyrueshme në ambientet e mbyllura

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se shumë shpejt do të hyjë në fuqi vendimi për mbajtjen e maskës...

Vettingu në polici/ Lleshaj-Metës: Na sqaro ku i sheh rreziqet elektorale

Komisioni i Sigurisë Kombëtare rrëzoi dekretin e presidentit Meta, që ktheu për rishqyrtim ndryshimet në ligjin për Vettingun në Polici. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj,...

VIDEO/ Shkupi “pushtohet” nga flamujt shqiptarë një ditë para nisjes së votimeve

Maqedonia e Veriut po mban sot fazën e dytë të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ditën e sotme do të lejohen të votojnë vetëm të...

Aksident i rëndë në rrugën dytësore Durrës-Tiranë, humb jetën 30-vjeçarja

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në rrugën dytësore Tiranë-Durrës, në afërsi të City Park. Policia bën me dije se një 30-vjeçare...