E shtunë, 15 Gusht, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

ndryshimi

Cilët janë sektorët që do të preken më shumë nga ndryshimi i sjelljes konsumatore

Pandemia është këtu për të qëndruar gjatë. Sektorët që rrezikohen më shumë nga ndryshimi i sjelljes konsumatore dhe frenimit të shpenzimeve. Struktura e brishtë...

Pas ndryshimit të buxhetit, qeveria përgjysmon parashikimin për rritjen ekonomike

Financat kanë ulur ndjeshëm pritshmërinë për rritjen ekonomike në 2020-n, duke e zbritur atë në 2%, nga 4.1% që ishte vlerësimi fillestar dhe 3.4%...

Ndryshimet në Kodin Penal, 5 vite burg kush rreh bashkëshorten

Deputetet e PS-së, Klotilda Bushka dhe Eglantina Gjermeni kanë depozituar në Kuvend një projektligj për ndryshimin e Kodit Penal. Kjo nismë parashikon ashpërsimin dhe ndëshkimin...

“Ndryshimi i sistemit, lojë e Ramës”/ Kryemadhi: LSI është për lista të hapura

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është shprehur se ndryshimi i sistemit nuk është pjesë e 9 kushteve të Bundestagut. Përmes një deklarate për mediat, Kryemadhi...

FOTO/ Vajza e Eli Farës rikthehet 6 muaj pas aksidentit, bie në sy ndryshimi drastik

Marina Fara, vajza e këngëtares Eli Fara, ka postuar disa foto në rrjetin e saj social Instagram ku edhe ka ekspozuar ndryshimin e saj...

E kritikuan për pamjen jo serioze, Braçe dëgjon këshillën e Ngjelës (foto)

Zëvendës kryeministri Erion Braçe u kritikua nga avokati Spartak Ngjela për pamjen jo serioze në emisionin 'Open'. Siç duket, Braçe ka reflektuar shumë shpejt,...

Ndryshimi mes Panuccit dhe Rejas, flet mbrojtësi kuqezi: Do të luaj në Serie A

Dy sfidat e radhës eliminatore për në “Euro 2020” kombëtarja shqiptare i ka ndaj Turqisë dhe Andorrës. Trajneri Edi Reja ka grumbullua disa lojtarë...

Presidenti Meta: I gatshëm të ndryshoj datën e zgjedhjeve vendore

Nisur nga kriza politike në vend, vjen reagimi i fortë i presidentit Meta, i cili paralajmëron anulimin e 30 qershorit për mbajtjen e zgjedhjeve...

Shikoni se çfarë ndryshimi drastik ka pësuar Lola e “Njerëz dhe Fate” pas 15 vitesh

Të gjithë e kujtojmë serialin e parë shqiptar “Njerëz dhe Fate”, i cili ishte një ndër të preferuarit shumë vite më parë. Ai na...

Vjen ndryshimi historik, si të siguroni një vend pune në Gjermani

Tё punosh nё Gjermani si i huaj nga njё vend jashtё BE? Kjo nuk ёshtё kaq e thjeshtё. Gjermania asnjёherё nuk e ka parё...

Të fundit

Situata në Kakavijë e Kapshticë/ Ja kush do të lejohet të kalojë nga nesër

Policia e Shtetit bën me dije se duke filluar nga data 16 gusht, nuk do të lejohet kalimi drejt Greqisë pa testin e koronavirusit. Nga...

BE-ja po përgatit sanksione kundër Bjellorusisë

Ministrat e jashtëm të BE-së diskutuan gjatë një video-takimi të posaçëm për situatën në Bjellorusi dhe duan t'i ndëshkojnë me sanksione përgjegjësit për dhunën...

Artan Hoxha: Greqia shtyp shqiptarët, kur i tregon vendin qurraviten tek NATO

Gazetari i njohur, Artan Hoxha, ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në Kakavijë, ku mijëra njerëz kanë mbetur të bllokuar në radhë për...

Radha në Kakavijë/ Lleshaj apel qytetarëve: Shtyni planet e udhëtimit, ose prisni në fshatrat afër

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka reaguar sërish sot lidhur me situatën e krijuar me në Kakavijë, ku prej ditësh vijon radha kilometrike. Përmes një...

Rama tjetër reagim për Kakavijën: Nuk do t’i lemë asnjë minutë vetëm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për situatën kaotike të krijuar në Kakavijë, ku prej ditësh qindra qytetarë kanë mbetur të bllokuar. Përme një postimi...