E martë, 24 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

mjeku

Një tjetër mjek humb betejën me koronavirusin

Një tjetër mjek ka humbur betejën me koronavirusin. Ministria e Shëndetësisë, gjatë përditësimit të situatës epidemiologjike në 24 orët e fundit, informoi se mjeku...

Fjolla nuk është shtatzënë, por na ngeli mjeku me barrë tani

Nga: Mentor Kikia Për ti shpëtuar qëndrimit në burg, këngëtarja kosovare Fjolla Morina sajoi një shtatzëni. Ishte në vendin e duhur për këtë punë. Këtu edhe...

Gënjeu për shtatzëninë, mjeku që ndihmoi Fjolla Morinën ‘arratiset’ në Kosovë

Ekoja e dytë ka zbuluar se këngëtarja Fjolla Morina, e cila akuzohet për trafik armësh dhe municionesh, ka mashtruar për t’i shpëtuar burgut. Pas...

Ndahet nga jeta një nga themeluesit e Okulistikës Shqiptare

Mjeku Gjergji Cepa, i cili është edhe një ndër themeluesit e Okulistikës Shqiptare, është ndarë nga jeta sot në moshën 81-vjeçare. Cepa ka lindur në...

Humb jetën nga koronavirusi kirurgu i Sanatoriumit

Kirurgu i Sanatoriumit, Agron Menzelxhiu, ka humbur jetën ditën e sotme si pasojë e infektimit nga koronavirusi. Lajmi është bërë i ditur nga kushëriri dhe...

“Vetëvrasjet në Sanatorium”, reagon mjeku i njohur: Përse ndryshojnë mjekimet tek pacientët me Covid-19?

Në harkun kohor të disa ditëve në spitalin “Shefqet Ndroqi” në Sanatorium janë vetëvrarë dy persona. Këto ngjarje tragjike kanë sjellë reagime, e ndër...

Mposhti koronavirusin, mjeku i njohur dhuron plazmën

Vendi ynë ka nisur trajtimin me plazmën e gjakut kundër koronavirusit. Prej ditësh, Ministria e Shëndetësisë apelon ndaj qytetarëve që të dhurojnë gjakun. Kësaj thirrje...

Pandemia/ Përkeqësohet gjendja e mjekut nga Shkodra, mblidhen mijëra euro për ta çuar në Turqi

Mjeku shkodran Eno Kanani është prekur nga koronavirusi, dhe ndodhet në gjendje të rëndë. Miqtë e tij kanë ngritur një fushatë për mbledhjen e...

Ishte në gjendje të rëndë, doktori i njohur shërohet nga koronavirusi

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, bën me dije se doktori i spitalit ”Shefqet Ndroqi”, Alban Hatibi e ka fituar betejën me koronavirusin. “Një lajm i...

Flet mjeku që kontrolloi sot pas aksidentit djalin e Hashim Thaçit

Mjeku Naser Syla ka folur në lidhje me gjendjen shëndetësore të Endrit Thaçit, djalit të Hashim Thaçit, që u përfshi sot në një aksident. Mjeku...

Të fundit

Video/ Mesfushori shqiptar, Qazim Laçi protagonist në kampionatin francez

Pas performancës mjaft të mirë me Kombëtaren, mesfushori Qazim Laçi, ka qenë protagonist edhe në ndeshjen e kampionatit të zhvilluar ditën e sotme. Futbollisti dibran...

Bill Gates: Të gjitha vaksinat anti-covid do të jenë gati deri në shkurt 2021

Miliarderi Bill Gates ka treguar pozitivitetin e tij në lidhje me vaksinat anti-Covid që janë krijuar. Ai është shprehur se pothuajse të gjitha vaksinat anti-Covid...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Meta i ashpër me Ramën: Kush të pengon të shtosh buxhetin për shëndetësinë?

Duke folur për situatën aktuale me krizën e shkaktuar nga koronavirusi në vend, Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shprehur se detyra e tij...

Gjirokastra krijon klub të ri, Bashkia merr sërish në përdorim stadiumin

Lajme të mira nga Gjirokastra për sa i përket futbollit. Pas situatës kaotike që solli edhe falimentin e Luftëtarit, i cili këtë sezon nuk merr...