E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Mjekësia në zi/ Një mjek gjendet i vdekur në një shezlong në Radhimë

Mjeku Kujtim Shabani, 49-vjeç, është gjetur pa shenja jete në një shezlong, teksa kishte shkuar me pushime me familjen në Radhimë të Vlorës.

Vdekja e tij ka ardhur për shkak të një ataku kardiak. Me gjithë ndërhyrjen e shpejtë të bluzave të bardha, ka qenë e pamundur të mbahej në jetë mjeku Kujtim Shabani.

Prej gati dy vitesh, Përgjegjësi i Shërbimit të Urgjencës në Spitalin Rajonal të Korçës ka trajtuar me profesionalizëm qindra qytetarë të juglindjes së vendit, të infektuar me Covid-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Konfirmohet varianti Delta në Shqipëri, Komiteti njofton sot mbledhje urgjente

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...