E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

miniere

Ukrainë/ Policia zbulon minierën nëntokësore të kriptomonedhave (Foto)

Një operacion i madh nëntokësor për minierat e kriptovalutave është shkatërruar nga policia e Ukrainës për vjedhje të energjisë elektrike nga rrjeti. Policia tha...

Vdekja e 35-vjeçarit në minierën e Bulqizës, arrestohet një punonjës

Tekniku i minierave në Bluqizë është arrestuar ditën e sotme nga policia, një ditë pasa ngjartjes së rëndë në një galeri, ku një mësiv...

E rëndë/ 27-vjeçari humb jetën në minierën e Bulqizës, ndodhej 1500 m nën tokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në minierën e Bulqizës, pasi një 27-vjeçar ka humbur jetën brenda në galeri. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se...

Njoftimi paraprak i Policisë: Shkak ka qenë saldimi brenda në galeri

Buliqizë/ informacion paraprak Me datë 11.05.2021, rreth orës 12.30, në një subjekt minerar në zonën e Martaneshit, shtetasi Sh. E., rreth 50 vjeç, duke salduar...

Nuk arriti të fitonte mandatin e deputetit, Debreshi rikthehet në minierë

Kandidati i pavarur për deputet në qarkun e Dibrës, Elton Debreshi pasi nuk arriti të merrte votat e mjaftueshme për deputet, është rikthyer në...

Nxirren pas 14 orësh trupat e pajetë të dy minatorëve kosovarë

Mediat kosovare bëjnë me dije se trupat e pajetë të minatorëve Idriz Gërbeshi dhe Haki Arifi, janë nxjerrë mbrëmë pasmesnate nga Miniera e Artanës. Ekipi...

Shpërthim në një minierë qymyri, humbin jetën 15 minatorë. Disa të plagosur

15 minatorë kanë humbur jetën dhe 9 të tjerë kanë mbetur të plagosur nga një shpërthim i fuqishëm gazi në një minierë qymyri në...

Ukrainë/Shpërthim metani në minierë, 4 të vdekur

Nga shpërthimi i metanit në një minierë qymyri në Ukrainë, janë vrarë të paktën 4 persona dhe 13 të tjerë janë zhdukur. Zyrtarët kanë...

Grabitet me armë sektori i minierës së Munellës në Pukë

Persona të maskuar dhe të armatosur kanë vjedhur tek sektori i minierës në Munellë. Mësohet se nga sektori janë vjedhur kabulla të energjisë elektrike. Kanë qenë...

Plagoset një minator në Bulqizë

Një minator rreth 32-vjeç është plagosur në minierat e Bulqizës. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:15 minuta, ku është...

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...