E martë, 26 Maj, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

meteorologët

Moti plot me “surpriza” këtë javë/ Paralajmërimi i meteorologëve

Gjatë kësaj jave duket se moti do jetë plot me “surpriza”. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak paralajmëron se pritet një mot i paqëndrueshëm me vranësira dhe reshje...

Pranvera vjen me shi, njihuni me parashikimin e motit për këtë javë

Tashmë jemi zyrtarisht në stinën e pranverës. E diela ka qenë e ngrohtë dhe temperaturat kanë arritur deri në 17 gradë mirëpo situata do të...

Meteorologët tregojnë si do jetë moti në ditët në vijim

Moti në ditët e ardhshme në Shqipëri sipas “Meteoalb”, mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare deri të shtunën kur vranësirat shtohen në të gjithë...

Si parashikohet moti në ditët në vijim/ Flet sinoptikania

Tërmeti i 26 nëntorit ka sjellë pasoja katastrofike për Shqipërinë. Meteorologët kanë parashikuar se pas lëkundjeve të tërmeteve, vendi do të përfshihet nga një mot...

Para se të bëni plane për fundjavën, hidhini më parë një sy motit

Para se të bëni plane për ditën e shtunë dhe të dielë, ju ftojmë që t’i hidhni një sy motit. Sipas meteorologëve dita e nesërme...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Ditën e sotme priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë, Durrës dhe Vlorë. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit...

Moti për ditën e sotme

Sipas meteorologëve ditën e sotme priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet. Raportohet se reshjet do të shoqërohen me shtrëngata në qarqet Vlorë dhe...

Si do jetë moti pasditen e sotme

Meteorologët kanë njoftuar se moti deri mesditën e sotme do të jetë i qëndrueshëm. Gjatë orëve të pasdites, në jugperëndim priten reshje shiu me intensitet...

Moti/ Kthjellime paradite, por ja ç’parashikojnë meteorologët për pasditen

Orët e para të ditës do të dominohen nga mot i kthjellët dhe vranësira të lehta e kalimtare në pjesën më të madhe të...

Moti plot surpriza. Ja çfarë parashikojnë meteorologët për javën e ardhshme

Gjatë kësaj fundjave, i gjithë territori ynë është dominuar nga kthjellime dhe vranësira kalimtare. Po si parashikohet të jetë java e ardhshme? Sipas meteorologëve, pothuajse...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT