E premte, 27 Nëntor, 2020
2 C
Tirana

Etiketa

mero baze

Leksione nga “udhëheqësit paralelë” të Pandemisë

Nga: Mero Baze Shqipëria ende nuk ka thyer ndonjë rekord të frikshëm sa i përket bilancit të pandemisë, por ka thyer një rekord botëror sa...

Të dashur mjekë!Basha po ju mbron, siç do të mbrohej po të ishte në vendin tuaj

Nga: Mero Baze Një kolege e zyrës së Lulzim Bashës në zyrat e UNMIK në Kosovë, më pati treguar një detaj interesant nga puna e...

Kur katandisesh të të mbrojë Agim Bahtiri

Nga: Mero Baze Fushata kundër Lulzim Bashës rreth rreth rolit të tij të paqartë në hetimet kundër disa figurave të krahut politik të UÇK-së, qysh...

Bashkim Kopliku, ose raca në zhdukje e politikanëve që besonin tek logjika

Nga: Mero Baze Në vitin 1993, ende shumica e veshjeve ishte njësoj. Sidomos pardesytë, apo palltot e dimrit. Në pritjen për festat e nëntorit në...

Pse numërimi i arkivolëve, i duket si numërim votash Lulzim Bashës

Nga: Mero Baze Le t’i japim për një moment të drejtë fantazisë makabre të Lulzim Bashës dhe të supozojmë se Qeveria fsheh numrin e të...

Përse Lulzim Basha ka mbetur pa aleatë në betejën për të shkuarën e tij

Nga: Mero Baze Lulzim Basha duket se ka mbetur i vetëm në betejën që i ka hapur mazhoranca dhe dëshmitarë të luftës në Kosovë, rreth...

Të njohësh Kosovën në Shqipëri përmes Lulzim Bashës dhe hallit të tij

Nga: Mero Baze Edhe këtë herë Kosova është rikthyer në Shqipëri, vetëm si problem i brendshëm i Shqipërisë. Kurrë si problem i Kosovës. Këtë radhë është...

“Komiteti anti-qeveritar për Covid 19” dhe kryetari Ilir Meta

Nga: Mero Baze Ilir Meta ka marrë sot dhe një kompetencë tjetër. Nuk është kompetencë kushtetuese, por mjekësore. Ka vendosur të krijojë një “Komitet” paralel...

Pse Lulzim Basha nuk ka qëndrim politik ndaj akuzave për UÇK-në

Nga: Mero Baze Lulzim Basha duket se po kryqëzohet mbi rolin e tij të paqartë në mbledhjen e fakteve për krimet e luftës në Kosovë...

Makthi i Berishës nga Haga

Nga: Mero Baze Sali Berisha duket që është në hall dhe po shfaqet përnatë në ekrane televizionesh duke u bërë si ekspert i Hagës për...

Të fundit

Hajdari: ”Fundjavë Ndryshe”, në pritje të lejes së ndërtimit që në janar

Themeluesi i fondacionit ''Fundjavë Ndryshe'', Arbër Hajdari foli në një lidhje direkte në emisionin ''Open'' në ''Top Channel'', ku tregoi për ecurinë e rindërtimit...

Totenhemi “luan poker”, Napoli “inaguron” stadiumin e Maradonës me fitore

Përfundojnë ndeshjet e javës së 4 në Europa League. Totenhemi ka shkatërruar thellë 4-0 Ludogoretsin. Londinezët zhbllokuan rezultatin në minutën 16 me Vinicius Zhunior....

Rindërtimi, Oketa: Kryebashkiakut të PS iu dha tender me 667 objekte

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD Gazmend Oketa, i ftuar në “Real Story”, ka hedhur akuza të rënda në lidhje me financimet dhe fondet...

Aksident i rëndë në aksin Milot-Rrëshen, 1 viktimë

Një aksident i rëndë është shënuar në aksin Milot-Rrëshen, ku dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Skuraj”, ku...

Sa do të zgjasë situata e pandemisë? Mjeku Solis jep parashikimin

Pandemia ka mbërthyer të gjithë botën dhe nuk dihet se kur do të përfundojë. Ish-ministri i Shëndetësisë dhe mjeku i njohur, Leonard Solis tha se...