E shtunë, 31 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

mero baze

Ilir Meta ka filluar të mbrojë vjedhjet, në emër të patriotizmit

Nga: Mero Baze Ilir Meta ka nisur të mbrohet nga akuzat për shitje të shtetësisë me stilin e Sali Berishës. Sali Berisha e ka zakon...

Lëreni Ilir Metën të ridekorojë dëshmorët

Nga: Mero Baze Edi Rama po tenton të korrigjojë staturën e presidentit, duke i tërhequr vëmendjen të mos kalojë në banalitet, duke ri-dekoruar heronj dhe...

Njeriu që ka bezdi votimet në partinë e vet

Nga: Mero Baze Lulzim Basha ka një mallkim, që del zbuluar, sa herë tenton të bëjë zgjedhje në parti. Sot një gazetar investigativ i “Fiks...

Një leksion i hidhur nga PD, që vlen dhe për të tjerët

Nga: Mero Baze Partia Demokratike ka reaguar si një parti normale gjatë një procesi testimi, i cili u pengua të kthehet në votim, për shkak...

Mandati i tretë i Ramës dhe mandati i dytë i Balliut

Nga: Mero Baze Debati kryesor që dominon sot axhendën e Partisë Demokratike, është se çfarë do bëhet në të ardhmen, me Klevis Balliun. Kryetari i...

Përse shqiptarëve u ka bërë përshtypje, Ilir Meta i dehur?

Nga: Mero Baze Të pish është një ves njerëzor dhe nuk është arsye për denigrim publik, pëveç rasteve kur bëhesh i bezdisshëm. Kjo, dhe kur...

Hetoni trafikun e pasaportave nga Ilir Meta

Nga: Mero Baze Ka një kuriozitet të madh nga lexuesit dhe miqtë e gazetës, përse Ilir Meta shpërtheu ndaj gazetës për një shkrim të zakonshëm...

Përse Lulzim Basha u detyrua ta zhvlerësonte procesin e votimit

Nga: Mero Baze Lulzim Basha ngjan i penduar për garën skualifikuese për kandidatët për deputetë dhe po  zhvlerëson atë, duke urdhëruar gjithë degët, të mos...

Kompromiset në heshtje të Edi Ramës me Kodin Zgjedhor

Nga: Mero Baze Shumica kaloi me një shumicë votash, përtej asaj kushtetuese, ndryshimet e reja në Kodin Zgjedhor, përmes debatesh artificiale, që përpiqen të fshehin...

Mos u bini borive të alarmit dhe të fitores njëkohësisht

Nga: Mero Baze Ka nisur një fushatë e lodhshme paralajmërimesh nga opozita, që po përpiqet gjashtë muaj para zgjedhjeve, të krijojë klimën e pasigurisë ndaj...

Të fundit

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Një lajm shokues ka qarkulluar në mediat prestigjioze spanjolle. Pretendohet se Barcelona mund të shkoj drejt falimentit. Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...

Aksident në hyrje të tunelit Tiranë-Elbasan, shikoni si ka përfunduar makina

Një aksident pa pasoja për jetën ka ndodhur në hyrjen e tunelit Tiranë-Elbasan, ku një makinë e tipit “Land Rover” është kthyer përmbys. Policia ndodhet...

Një tjetër rekord, Kosova regjistron shifrën më të lartë të të infektuarve

Kosova ka thyer një tjetër rekord me të infektuarit. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 514 raste të reja me COVID-19. Tre persona...