E mërkurë, 23 Shtator, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

medikament

Rezultoi me koronavirus/ Brataj falenderon qytetarët: Medikamenti më i mirë i kësaj terapie

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj para pak ditësh rezultoi pozitiv me COVID-19 dhe aktualisht ndodhet i vetëizoluar në shtëpi. Brataj nuk ka nguruar që...

Zyrtarët e OBSH-së tregojnë medikamentin që “lufton” koronavirusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë njofton se medikamenti kundër Ebolës është tani për tani, ilaçi më i mirë për trajtimin e koronavirusit Sipas OBSH, shumë pacientë...

OKI/ Merret vendimi për medikamentin që shkakton efekte anësore

OKI (80 mg) nuk do të shitet më në asnjë farmaci pa recetë, ndërsa “Oki Task”, i cili shitet në farmaci me bustina me...

Të fundit

Ministrja Denaj zbulon sa do jetë paga e mjekëve

Ministrja e Ekonomisë dhe e Financave, Anila Denaj, është shprehur se me rishikimin e buxhetit do të rriten pagat për mjekët dhe infermierët. Në një...

Procesi “Hajdari” ka nevojë të rigjykohet bazuar mbi motivin e vrasjes

Nga Mero Baze Ka një ngazëllim pa kuptim, lidhur me lajmin se Prokuroria ka vendosur të thërrasë si dëshmitar në gjyqin ndaj Izet Haxhisë, Sali...

Rritja e pagave të mjekëve e infermierëve, Denaj tregon se kur do të kalojë vendimi

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj, ka deklaruar se rritja e pagës së mjekëve dhe infermierëve do të bëhet në masën 40%. E ftuar...

Iu sekuestrua makina e blinduar, reagon ish-drejtori i Policisë së Elbasanit

Ish-drejtori i Policisë së Elbasanit, Edmond Koseni, ka reaguar pas shoqërimit të djeshëm në Polici dhe sekuestrimit të makinës së blinduar. Në një prononcim për...

​Britania planifikon të infektojë qëllimisht kandidatët për vaksinën anti-Covid

Gazeta britanike “Financial Times” bën me dije se në ditët në vijim do të zhvillohet një provë klinike në Britaninë e Madhe. Sipas gazetës, gjatë...