E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

Martin Henze

Këshilltari gjerman i kërkon dorëheqjen Bashës, i del në krahë Berishës

Jo vetëm Berisha, por edhe vetë këshillari i tij i ka dalë kundër kryedemokratit Basha. Përjashtimi i Sali Berishës nga grupi parlamentar i PD-së...

“Të reagojnë për të mbrojtur vendin”/Këshilltari i Merkel mesazh shqiptarëve

Këshilltari i ekonomik gjerman, pranë CDU të Angela Merkel është përfshirë në debatin mes presidentit Meta dhe ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Përmes disa postimeve...

“Një burrë i vërtetë dhe…”/ Këshilltari i CDU përgëzon Metën

Martin Henze, këshilltari i partisë së kancelares gjermane, Anglea Merkel, ka vlerësuar presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Përmes një statusi në “Twitter”, Henze ka reaguar...

Të fundit

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...