E mërkurë, 12 Gusht, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

londër

I ekzekutuan burrin para syve të saj, gruaja e Flamur Beqirit jep mesazhin e fortë

Deborah Beqiri, gruaja e bosit të drogës Flamur Beqiri, i cili u ekzekuta pak muaj më parë, i është rikthyer jetës normale. Në një fotografi ...

Kryebashkiaku i Londrës: Mos e përdorni transportin publik

Kryebashkiaku i Londrës në Britaninë e Madhe, Sadiq Khan, u ka kërkuar qytetarëve që të vazhdojnë të qëndrojnë në shtëpi dhe të mos e...

Dy të rinj shqiptarë arrestohen në Londër, ja çfarë iu gjet në makinë

Policia britanike ka arrestuar ditën e sotme dy shqiptarë në Londër. Operacioni për kapjen e tyre u organizua nga drejtoria e specialistëve të krimeve,...

Policia publikon fotot e të shumëkërkuarve të Londrës, mes tyre një shqiptar

Policia në Londër ka publikuar fotot dhe të dhënat e 9 personave më të kërkuar, në mes të cilëve ndodhet edhe një shqiptar. Të akuzuarit...

FOTO/ 28-vjeçari shqiptar dënohet me 15 vite burg në Angli, ja çfarë iu gjet në banesë

Një 28-vjeçar shqiptar është dënuar me 15 vite burg nga gjykata e Londrës në Angli. Bëhet fjalë për shtetasin Mauricio Myftaraj, i cili jetonte në...

Humbin jetën 10 punonjës të transportit publik, dyshohet se kanë infektuar dhjetëra të tjerë

Kryebashkiaku i Londrës, Sadiq Khan ka bërë me dije se kanë humbur jetën dhjetë punëtorë të transportit publik, të cilët ishin prekur nga koronavirusi. Khan...

Urgjenca nuk i dha rëndësi, nëna e tre fëmijëve humbi jetën prej koronavirusit

Ndonëse kishte kollë, temperaturë të lartë dhe dhimbje të forta stomaku, urgjenca nuk i dha rëndësinë e duhur një 36-vjeçareje. Një 36-vjeçare në Peckham, Londër,...

“Orët e fundit në spital apo në shtëpi?”, pyetja rrëqethëse që mjekët u bëjnë pacientëve

Bota është në alarm nga COVID-19. Mjekët në Itali po përballen me faktin se kë do të shpëtojnë, ndërsa shikojnë tek referencat moshën dhe...

Episode racizmi/E quajtën ‘koronavirus’, 23-vjeçarin e dhunojnë në mes të rrugës

Një 23-vjeçar nga Singapori është dhunuar nga një grup të rinjsh, në rrugët e Londrës. Studenti i quajtur Jonathan Mok, është goditur me grushta në...

Po lutej në xhami, autori qëllon me thikë nga mbrapa besimtarin

Një incident i rëndë është regjistruar sot në Londër, teksa një person ka tentuar të vrasë me thikë një burrë brenda një xhamie. Ngjarja u...

Të fundit

Raporti/ Pandemia në Shqipëri varfëroi të rinjtë, mes tyre mbizotëron papunësia

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar “Rinia 2020” në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...