E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

Liman Gjoka

Trit*l objektit në ndërtim të biznesmenit në Shëngjin, pranga 21-vjeçarit

Një 21-vjeçar është kapur nga ana e policisë së Lezhës, pasi disa muaj më parë ka dëmtuar me tritol kolonat e një objekti në...

Shëngjin/ Hidhet në erë objekti i 56-vjeçarit

Një shpërthim me tritol ka ndodhur mbrëmë pas mesnate në Shëngjin. Shpërthimi ka ndodhur në një objekt në ndërtim, në pronësi të shtetasit Liman...

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...