E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Shëngjin/ Hidhet në erë objekti i 56-vjeçarit

Një shpërthim me tritol ka ndodhur mbrëmë pas mesnate në Shëngjin. Shpërthimi ka ndodhur në një objekt në ndërtim, në pronësi të shtetasit Liman Gjoka, 56-vjeç, banues në Tiranë. Aty ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse, ku si pasojë ka shkaktuar dëme materiale. Grupi hetimor po vijon hetimet, për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

“Më datë 11.12.2020, rreth orës 00:10, në vendin e quajtur “Rana e Hedhun“, Shëngjin, Lezhë, në një objekt në ndërtim në pronësi të shtetasit L.Gj, 56 vjeç, banues në Tiranë, ka shpërthyer një sasi dyshohet lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë dhe grupi hetimor, ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit”, njofton policia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...