E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

kush

Guardiola “JO”, ja kush do të jetë trajneri i ri i Juventusit

Mauricio Sarri do të jetë trajneri i ri i Juventusit. Sipas mediave angleze mes trajnerit aktual të Chelsea dhe klubit italian është arritur një...

“Hakmarrja e Patozit: Kush përfiton?”, ja si përgjigjet kreu i Bindjes Demokratike

“Hakmarrja e Patozit: Kush përfiton?”, ka qenë pyetja e shtruar në studio nga Arian Çani në studio, së cilës Astrit Patozi, kryetari i Bindjes...

Kush fiton, nëse nis lufta SHBA-Iran? Ja krahasimet midis 2 ushtrive (Video)

Tensionet mes SHBA-ve dhe Iranit janë duke u shtuar dita ditës dhe Trump ka paralajmëruar se nëse do të jetë e nevojshme do të...

“Marrëveshje e kryer”, kush do të jetë trajneri i madh që merr drejtimin e Juves

Pas dy sezoneve fantastike në Premier League, Guardiola pritet që të japë lamtumirën me Manchester Cityn. Dy sezone me pikë rekord, kanë bërë të...

Me ushtrinë në Rinas dhe hetimet që ngecën: Kush ishte ‘shefi’, Murataj apo Çala?

Është ora 16:30. Dy makina të blinduara ushtarake afrohen në pjesën veriore të aeroportit ndërkombëtar dhe të vetmit në vend. Është momenti kur vendrojat...

FOTO/ Tentativë vrasje në diskotekë, kush është 23-vjeçari që u arrestua në Tiranë

Shkëlqim Kastrati, 23 vjeçi që u arrestua në Tiranë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtarë për tentativë vrasje në Gjermani. Kastrati rezulton se është...

Ja kush e fitoi Eurovizionin, ku u rendit Jonida Maliqi

Holanda është shpallur fituesja e edicionit të 64-ërt të Eurovizion 2019, në këtë mbrëmje spektakolare. Duncan Lorence ka shpallur Holandën fitueste për herë të...

Ronaldo dhe Paratici-Nedved, prapaskenat: Kush ia bëri “puçin” Allegrit

Max Allegri nuk do të jetë më trajner i Juventusit. Pas 3 raundesh bisedimesh, palët vendosën të ndërprisnin marrëveshjen e bashkëpunimit. Ndërkohë sipas “Corriere...

Kush janë më të pasurit e Shqipërisë? Tiranasit e vlonjatët në krye, të fundit renditen…

Shqiptarët arrijnë të kursejnë, duke lënë mënjanë kënaqësitë e jetës, duke pasur ndihmën e të afërmeve emigrantë, apo dhe duke marrë të ardhura nga aktivitetet informale, që nuk janë të pakta. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë bëjnë të ditur, se në fund të tremujorit të parë 2019, individët...

Kunata e Hygerta Sakos kandidate për bashkinë e Durrësit? Kush e propozoi

Lista zyrtare e kandidatëve të Partisë Socialiste për 61 bashkitë e vendit pritet të dalë e plotë të shtunën, kështu ka deklaruar kryeministri Edi...

Të fundit

Plas sherri gjatë emisionit LIVE, konkurrentet rrihen me grushte

Një incident ka ndodhur në emisionin “It’s my love” në Kosovë, ku dy nga konkurrentet kanë goditur njëra-tjetrën gjatë transmetimit LIVE. Ina dhe Albana,...

Hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid, transporti publik me dëshmi vaksinimi

Qeveria e Kosovës ka marrë masa të reja, për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron. Nga sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid,...

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...