E martë, 20 Tetor, 2020
12 C
Tirana

“Hakmarrja e Patozit: Kush përfiton?”, ja si përgjigjet kreu i Bindjes Demokratike

Më të lexuarat

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Abuzim me tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e Prokurimeve të OSHEE

Policia e Tiranës ka kryer ekzekutimin e urdhërarresteve për disa zyrtarë të OSHEE-së, me urdhër të SPAK-ut. Në pranga ka rënë, ish-Drejtori i Prokurorimeve të...

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

“Hakmarrja e Patozit: Kush përfiton?”, ka qenë pyetja e shtruar në studio nga Arian Çani në studio, së cilës Astrit Patozi, kryetari i Bindjes Demokratike që ka qenë i ftuar në emision, u shpreh se nuk është një hakmarrje.

“Besoj se përfitojnë shqiptarët në radhë të parë. Nuk është hakmarrje, është një lëvizje politike që nuk është nisur nga hakmarrja, por nga pasioni. Është bashkim i vullneteve të shumë njerëzve që mendojnë se Shqipëria ka nevojë për një forcë të re politike… Ngjarjet ishin të tilla që kjo forcë politike të krijohej pikërisht tani dhe të ishte Basha në parlament do e bëja. Kisha dy rrugë; ose do bëja një gjë të ndryshme që ishte kjo ose do rrija në shtëpi e do dilja në presion të parakohshëm. Hymë mes dy dinozaurëve politikë, unë hyra në politikë. Kjo si lëvizje ka lindur 2 vjet të shkuara, ne atëherë tentuam ta bënim brenda PD atë gjë, u refuzuam…”, tha Patozi.

“Më shumë sesa hakmarrje e shikoj si një vendosmëri të Patozit për të qëndruar në politikë. Është një fatkeqësi për PD që nuk iu ka sot në gjirin e saj, duhet t’u mbante. Unë nuk e shoh si hakmarrje, e shoh si vendosmërinë tuaj për të qëndruar në politikë”, iu përgjigj Arjan Curi kësaj pyetje.

“Unë dhe një grup njerëzish bëmë lëvizjen demokratike brenda PD, ajo nuk e pranoi dhe ne shlyem detyrimin e fundit brenda kësaj partie që kishim kohë se ishim pjesë e së cilës”, tha Patozi. “Sipas mendimit tim, do duhet ta bënit që atëherë”, tha Curi.

“Ia lëmë historianëve që ta analizojnë mbrapa nëse ishte a jo kohë e duhur, për mua ishte kohë e duhur”, u shpreh Patozi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...

Dentistja në Cërrik i heq dhëmbët e i lë punën në mes: Ke folur keq për mua

Emisioni “Stop” një ditë më parë transmetoi rastin e një stomatologu në Fier, që i hoqi nervat e dhëmbëve një pacienteje, që kërkoi të...

Prestigjozja “Arte” me dokumentar suksesi për “Fundjavë Ndryshe”

Prestigjozja "Arte" ka bërë një dokumentar për “Fundjavë Ndryshe”, duke dëshmuar punën e pakursyer të të rinjve vullnetarë dhe jo vetëm, të cilët kanë...

Pse si themi dot Ramës “ejvallah” për detin?

Nga: Andi Bushati Përtej shtendosjes miqësore dhe buzëqeshjeve në fytyrat e Ramës dhe Dendias, me shumë gjasë ajo që ndodhi gjatë vizitës së ministrit të...