E hënë, 6 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

pergjigjet

Dalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane! Ja si të shikoni nëse jeni fitues

Kanë dalë sot në orën 18:00 përgjigjet e Lotarisë Amerikane 2020. Për të parë nëse jeni fitues mund të klikoni në linkun më poshtë dhe...

“Teatri u shemb që të ndërtohen kullat”, Rama i përgjigjet Rudina Hajdarit

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deputetes Rudina Hajdari në lidhje me akuzat e saj për shembjen e godinë së Teatrit. Deputetja akuzoi qeverinë se...

“Unë nuk gënjej”, Rama i përgjigjet Metës për platformën

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me deklaratat e presidentit Meta, për platformën e propozuar nga kreu i shtetit. Përmes një postimi në Twitter, Rama...

Shtyhet data për përgjigjet e lotarisë amerikane

Gjendja e krijuar nga përhapja e pandemisë së koronavirusit ka bërë që të shtyhet data për daljen e përgjigjeve të lotarisë amerikane. Departamenti Amerikan i...

“Paralajmëruam botën më 5 janar”/ OBSH i përgjigjet akuzave në lidhje me shpërthimin e COVID-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka reaguar pas akuzave se nuk dha paralajmërimin e duhur, për kërcënimin që paraqiste koronavirusi. Me këtë arsyetim u nis edhe...

Mjeku i përgjigjet pyetjeve më të shpeshta rreth koronavirusit

Bilanci i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri sa vjen edhe rëndohet, teksa 10 pacientë të rinj janë konfirmuar vetëm për sot. Shumë qytetarë i...

A ka simptoma të koronavirusit? Trump përgjigjet publikisht

Presidenti amerikan, Donald Trump, tha të martën se ai nuk është testuar për koronavirus, duke shtuar se nuk ka simptoma të sëmundjes dhe se...

“Përgjigjet do dalin brenda 1 ore”, gati testi i ri për koronavirusin

Një test i ri për identifikimin e shpejtë të koronavirusit do të jetë i gatshëm brenda muajit mars. Kështu bën me dije kompani shumëkombëshe “DiaSorin”...

U dyshua me koronavirus/Dalin përgjigjet e analizave për 50-vjeçaren nga Lushnja

Ditën e djeshme një 50-vjeçare nga Lushnja u soll me emergjencë në QSUT, pasi dyshohej se ajo ishte infektuar nga koronavirusi. Ajo u mbyll dje...

Kosovë/U dyshua se ishte prekur me koronavirus, dalin përgjigjet e analizave

Gruaja e cila dyshohej se mund të ishte prekur nga koronavirusi në Kosovë, ka dalë e pastër. Sipas Express, rezultati i analizave të gruas ka...

Të fundit

Zgjedhorja/ Opozita parlamentare: Kërkojmë takim të dytë me Ramën

Opozita parlamentare kërkon një takim të dytë me kryeministrin Edi Rama, dhe kryetarin e grupit socialist Taulant Balla. Kryetari i grupit demokrat, Myslym Murrizi...

“Tenderi nuk ekziston”/ Alibeaj: Rruga Milot-Fier është një projekt fantazmë

Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj, shprehet se projekti Milot-Fier i prezantuar pak ditë më parë nga qeveria është akoma një projekt fantazmë. Përmes një deklarate...

Pandemia/ Meta: Duhet një strategji e re dhe afatgjatë

Nisur nga shtimi i numrave të të infektuarve dhe të vdekurve si pasojë e COVID-19, presidenti Meta ka kërkuar një strategji të re për...

Gjykata e Posaçme rrëzon kallëzimin e djalit të Berishës ndaj Taulant Ballës

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kallëzimin e djalit të ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berisha për Taulant Ballën. Gjykata nuk ka dhënë asnjë argument në lidhje...

Fitoi mandatin e deputetes në Kroaci, Meta përgëzon Përlaskajn

Presidenti Ilir Meta ka uruar deputeten shqiptare nga Prizreni, Ermina Lekaj-Përlaskaj, pas fitores se mandatit të tretë të deputetes në Kroaci. Përmes një postimi në...