E hënë, 26 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

kurimin

Mjeku popullor: Ja receta për kurimin e tiroides

Gjëndra e tiroides ka një rol të rëndësishëm në organizmin e njeriut pasi është përgjegjëse në prodhimin e dy hormoneve: tiroksina dhe trijodotiroksina. Por...

Qendra e parë e imunoterapisë për kurimin e tumoreve, ja në cilin qytet hapet

Një strukture e re e quajtur Qendra e Imuno-Onkologjisë (CIO), që i kushtohet tërësisht kurimit të tumoreve me anë të imunoterapisë, u prezantua të...

Të fundit

Ndryshimet kushtetuese, PPE: Rama të presë opinionin e Komisionit të Venecias

Reporteri për Shqipërinë në grupin e Partive Popullore Europiane në Parlamentin Europian, David Lega ndan të njëjtin mendim me Komisioniein për Zgjerim, Oliver Varhelyi...

“Ngrijnë” euro dhe dollari amerikan, por bien franga dhe paundi britanik  

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet me 104.50 lekë dhe shitet 105.20 lekë duke ruajtur të njëjtat nivele me javën e kaluar. Monedha europiane...

Vasili: Opozita fiton 100 mandate, Rama bandit i zgjedhjeve

Teska edhe pak muaj na ndajnë nga zgjedhjet parlamentare, partitë politike kanë filluar fushatën dhe sulmet ndaj njëra-tjetrës. Për nënkryetarin e LSI-së Petrit Vasili, opozita...

Rriten rastet me koronavirus në Kosovë, 3 viktima

Në Kosovë u konfirmuan 205 raste të reja me koronavirus dhe 3 viktima. Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, rastet e reja rezultuan...

Riatdhesimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria, Rama: Nesër kthehen në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka dhënë detaje për operacionin në Siri për kthimin e fëmijëve dhe qytetarëve shqiptarë në atdhe. Rama thotë se ata do të...