E martë, 26 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

Komisioneri Publik

Komisioneri Publik: Të shkarkohet Kryetari i Apelit në Gjirokastër

Ditën e sotme Komisioneri Publik ka kërkuar shkarkimin nga detyra të Kryetarit të Gjykatës së Apelit Gjirokastër Dritan Banushi. Komisioneri Publik ushtroi ankim në Kolegjin...

Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK-së për Besim Hajdarmataj

Komisioneri Publik ka ankimuar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit pranë Gjykatës Kushtetuese, vendimin e KPK për të konfirmuar në detyrë Besim Hajdarmataj. Komisioneri Publik...

Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e prokurorit Besim Hajdarmataj

Dy muaj më parë KPK vendosi konfirmimin në detyrë të Besim Hajdarmataj, me detyrë prokuror pranë Prokurorisë së Gjykatës së Shkallës së Parë për...

Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e prokurorit të Kavajës

Komisioneri Publik ka kërkuar ditën e sotme shkarkimin nga detyra të drejtuesit te Prokurorisë së Kavajës, Artan Madani. KP ankimoi vendimin e Komisionit të...

Vettingu/ Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e Petrit Çanos dhe Ramiz Lalës

Komisioneri Publik apelon në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit për konfirmimin në detyrë të kryeprokurorit të Krujës Petrit Çano dhe Kreut të Gjykatës Administrative...

Kaloi vetingun, Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e Donika Prelës

Komisioneri Publik ka kërkuar sot shkarkimin nga detyra të Drejtueses së Prokurorisë të Krimeve të Rënda, Donika Prela. Ky institucion ka ankimuar vendimin dhënë Prelës,...

Prokurori kaloi vettingun, por Komisioneri Publik nuk e lë të qetë! Apelohet vendimi

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për kalimin e procesit të vettingut për prokurorin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Arben Dollapaj. Sipas Komisionerit Publik, hetimi...

Komisioneri Publik ankimon vendimin për Zaganjorin, dyshime mbi pasurinë

Kryetari i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori ka kaluar me sukses procesin e Vettingut nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Por, Komisioneri Publik ka paraqitur...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT