E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

kategoria e dyte

Paradoksi i futbollit shqiptar, Kategoria e Dytë më “prestigjoze” se e Para

Kategoria e dytë Nga sezoni i ardhshëm Kategoria e Dytë e futbollit shqiptar, faktikisht niveli i 3-të për nga renditja, njëkohësisht i fundit për ftubollin...

Zbardhet kalendari i Kategorisë së Dytë për edicionin 2020-2021

U zbardh sot, përmes shortit, kalendari i Kategorisë së Dytë për edicionin futbollistik 2020-2021, për të dyja grupet përkatëse. Nën drejtimin e drejtorit të garave...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...