E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Zbardhet kalendari i Kategorisë së Dytë për edicionin 2020-2021

U zbardh sot, përmes shortit, kalendari i Kategorisë së Dytë për edicionin futbollistik 2020-2021, për të dyja grupet përkatëse.

Nën drejtimin e drejtorit të garave në FSHF, Marjus Sulejmani, dhe specialistit Endi Hyka, në prani të përfaqësuesve të klubeve dhe medieve, u çiftuan edhe skuadrat sipas të gjitha javëve të kampionatit.

Datat e zhvillimit të ndeshjeve do të njoftohen javën e ardhshme, ka bërë me dije FSHF, në kushtet kur vijon ende bojkoti.

Më poshtë keni kalendarin e të dyja grupeve, në dy linqet:

Kalendari, Kategoria e Dytë Gr A

Kalendari, Kategoria e Dytë Gr B

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...