E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

karburant

Bullgari/Detajet e aksidentit tragjik, dyshohet për sasi mbi normë të naftës

Ende vijojnë hetimet për shkaqet që ndikuan në aksidentin e autobusit maqedonas. Hetimi në lidhje me shkaqet të cilat çuan në humbjen e 46...

Grabisin pikën e karburantit/Mbushën makinën me naftë dhe vodhën xhiron ditore

Një pikë karburanti është grabitur në Shijak. Autorët kanë mbushur makinën me naftë dhe i kanë marrë punonjësit paratë e xhiros ditore. Disa persona...

Çmimet e naftës rriten me 3 lekë për litër, e dyta për 10 ditë

Çmimet e karburanteve u rriten së fundmi për të katërtën herë radhazi që nga lehtësimi i pandemisë. Në pikat e tregtimit të operatorëve kryesorë...

Karburanti/ Tabaku: Çmimet si në Suedi, jetesa si në Afrikë

Partia Demokratike, akuzon kryeministrin Edi Rama se nuk e ka mbajtur premtimin për uljen e çmimit të naftës. Përkundrazi, sipas ish-deputetes, Jorida Tabaku çmimi...

Shqipëria, vendi më i varfër i Europës me çmimin më të lartë të naftës

Edhe pse prej një viti e gjithë bota është përfshirë nga pandemia Covid-19, Shqipëria si një nga vendet e varfra në botë vazhdon të...

Bosi i ‘Gega Oil’ i dyshuar për pastrim parash, tender te drejtoria që e heton

Pronari i rrjetit të karburanteve “GEGA OIL”, Paulin Gega, vetëm pak kohë më parë është hetuar nga prokuroria pasi dyshohej se transferonte shuma të...

Rama jep lajmin e madh për fermerët: Do ulim çmimin e karburantit me heqjen e akcizës, naftë falas për ata që punojnë tokën

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se qeveria ka vendosur të ulë çmimin e naftës për fermerët. Në një konferencë për shtyp, ai ka bërë...

Të shtëna në drejtim të një karburanti në Vlorë

Së fundmi janë regjistruar disa të shtëna me armë në drejtim të një karburanti në Vlorë. Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në lagjen...

Kamioni del nga rruga, përfundon në karburant

Një aksident pa pasoja për jetën ka ndodhur paraditen e kësaj të mërkure, pranë fshatit Zdërvaskë në Pogradec. Si pasojë e lagështirës, një kamion ka...

Tronditet Tropoja/ 47-vjeçari ekzekutohet në derën e karburantit

Një shtetas është ekzekutuar me armë zjarri, në rrethana të paqarta. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku ka humbur jetën shtetasi...

Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...