E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

i gjykatës

Shkarkohet kreu i Gjykatës së Tropojës, Dritan Seci

Shkarkohet nga detyra kreu i Gjykatës së Tropojës, Dritan Seci. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të shkarkojë Dritan Secin, pasi nuk ka mundur të...

Video/ Kryetari i Gjykatës së Kukësit dhunon fizikisht avokaten Guska

Një rast i paprecedentë është publikuar nga emisioni “Stop”, ku shfaqet Kryetari i Gjykatës së Kukësit, Isuf Shehu, duke dhunuar fizikisht avokaten Aurora Guska. Siç...

PAMJET/U arratis nga tualeti i gjykatës, si u kap i riu në Gjirokastër

Ka marrë fund arratia e të riut nga Delvina, i cili u largua sot nga tualeti i Gjykatës së Gjirokastrës. 24-vjeçari Saimir Ahmeti ka kërkuar...

Të fundit

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...