E shtunë, 30 Maj, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

hani

“Nuk ka zgjidhje me mjete politike”, shpërthen Çani: Ose ulni kokën dhe hani…

Gazetari Arian Çani, ka reaguar në rrjetet sociale përmes faqes së emisionit të tij “Zonë e Lirë” në lidhje me pasojat e protestës së...

A duhet t’i hani organet e brendshme të kafshëve? Ja e vërteta

Ka shumë persona të cilët nuk konsumojnë mish të organeve për shkak se mendojnë që nuk janë të shëndetshme, sepse ato filtrojnë toksinat nga...

Hani kungull gjatë gjithë javës dhe do të humbisni 3 kg

Ngjyra e tyre është kënaqësi për sytë, shija e tyre ëmbëlsirë për qiellzën, plot vitamina dhe minerale, ndërkaq ka kalori të ulët. A ka dietë...

Zbuloni se çfarë duhet të hani pas ushtrimeve fizike

Një mit dhe e pavërtetë e madhe që qarkullon midis njerëzve është që nuk duhet të hani menjëherë pas ushtrimeve. Por kjo është krejtësisht...

Keni tension të lartë, ja çfarë duhet të hani

Simptomat e presionit të lartë të gjakut përfshijnë dhimbje gjoksi, vështirësi në frymëmarrje dhe dhimbje koke të rënda. Ju mund të ulni rrezikun e...

“Urdhëroni më hani, të ngopni urinë tuaj”, ish-gruaja e Mirit të Xhikes ka dy fjalë pas lirimit

Reagon pas arrestimit Manjola Prifti e njohur ndryshe si ish-gruaja e Mirit të Xhikes. Ajo u arrestua me qëllim ekstradimin në Itali, ku akuzohej...

Të fundit

“Brenda 5 qershorit i hedhim në llogari”/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Rama ka bërë me dije se pas 5 qershorit, punonjësve do t’u hidhen në llogari pagat e luftës edhe për ata që nuk...

Historia rrënqethëse/ Prindërit i braktisën, me zemër të thyer dy jetimët luten për ndihme

Ky është Arbjani dhe kjo është Albjona. Janë 13 dhe 11 vjeç, të sjellshëm, të zgjuar por shpirtin e kanë të vrarë. Babai i...

FOTOT/ Basha s’do t’ia dijë për gjobat, mbledh qindra qytetarë në kohë pandemie

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, nuk ka të ndalur me takimet me qytetarët, ndërsa dëgjon hallet e tyre. Ai vijon takimet e tij me...

“Të rrezikosh jetën e njerëzve, për të luajtur një pllakë gramafoni”, Rama shpërthen ndaj Bashës

Jo vetëm ministrja Manastirliu, por edhe kryeministri Rama kanë ndarë të njëjtin shqetësim lidhur me tubimin e kreut demokrat Basha në Durrës. Pa u...

“Numrat mund të rriten përtej parashikimeve”, Manastirliu jep paralajmërimin e frikshëm

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka reaguar e shqetësuar pas bërjes publike nga ana e kreut të PD-së, Lulzim Basha, të disa fotove nga...
WhatsApp KONTAKTO TT