E martë, 15 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

Grammy Awards

Shtyhet ceremonia e çmimeve “Grammy”

“Grammy Awards” ndonëse ishte menduar të mbahej në 31 janar, është shtyrë për një datë të pacaktuar. Edhe këtë herë, shkak është bërë situata...

Foto + Video/ Shqiptaret që shkëlqyen në Grammy Awards

 Këngëtaret shqiptare që pushtuan tapetin e kuq mbrëmë në Grammy Awards, ishin Rita Ora, Bebe Rexha dhe Dua Lipa. Këngëtarja legjendë Rita Ora, guxoi shumë...

Të fundit

BSH prezanton dy kartëmonedhat e reja, si pritet të jetë monedha 10.000 lekëshe

Banka e Shqipërisë prezantoi dy prerje të reja të kartëmonedhave shqiptare, të cilat do dalin në treg nga 30 qershori i ketij viti. Guvernatori...

Zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen më 17 tetor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka caktuar datën 17 tetor 2021 për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Kosovë. “Presidentja ka udhëzuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve...

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të “bosit” të fuqishëm të drogës

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive dhe llogarive bankare të Bledar Seferit, i dënuar në Itali. Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se Bledar Seferi...

Në Bruksel po mbahet raundi i ri i bisedimeve Kosovë – Serbi

Të martën në Bruksel po zhvillohet raundi i ri i bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. Ky është takimi...

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 15 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: CR7-Juve, fjalë lamtumire Italia që fiton nuk ndryshohet Corriere dello Sport: Ronaldo çmarkohet: "Qëndroj apo iki do të vendoset opsioni më...