E premte, 14 Gusht, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

fier

Policia aksion në Fier/ Konfiskon 4 apartamente dhe 1 automjet me vlerë 200 mijë euro

Policia ka konfiskuar katër apartamente dhe 1 automjet me vlerë tregu 200 mijë euro, që janë përfituar nga veprimtaria kriminale e tre shtetasve, në...

Tërmet në Shqipëri

Së fundmi një tërmet ka lëkundur Shqipërinë. Përkatësisht, epiqendra e tërmetit ishte në qarkun e Fierit, ndërsa magnituda ishte 4.3 ballë e shkallës Rihter. Thellësia e...

FOTO/ Transportonte çdo ditë punëtorët e fasonerisë, autobusi shpërthen në flakë

Një autobus i firmës së një fasonerie në Fier, është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm. Ngjarja ka ndodhur gjatë orëve të para të mëngjesit...

Kontrolle në autostradën Fier-Vlorë/ Hiqen 11 patenta, vendosen 35 gjoba

Ditën e sotme Njësia Operacionale e Drejtorisë së Policisë Rrugore, ka vijuar kontrollet me radar në autostradën Fier-Vlorë-Fier. Raportohet se gjatë 12 orëve kontroll, në...

U plagos gjatë një sherri, ndërron jetë në spital 46-vjeçari në Fier

Raportohet se 46-vjeçari, Përparim Sehati, që u plagos me thikë në Fier ka ndërruar jetë në spital. Alionid Sali dhe Përparim Sehati që u përfshinë...

VIDEO/ Lokali i natës plot me klientë, policia procedon penalisht pronarin

Policia e Fierit ka proceduar penalisht pronarin e një lokali, për shkak se nuk zbatoi masat e vendosura në kuadër të pandemisë. Gjithashtu, është...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

“Bëjini si të doni paratë, por në fund do t’ju merren”/ Lleshaj mesazh të fortë nga Fieri

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka qenë sot i pranishëm në Fier, ku ka folur për mediat lidhur me krimin në Shqipëri. Lleshaj theksoi se...

Bie aksidentalisht nga skela e katit të dytë, ndërron jetë 50-vjeçari

Një 50-vjeçar nga Fieri ka humbur jetën, pasi ka rënë aksidentalisht nga skela e katit të dytë të banesës ku po punonte. Shtetasi i identifikuar...

Të fundit

“Para se të vdiste, Musine Kokalari më thirri mua dhe kunatën time”/ Dëshmia e ish-të burgosurit politik

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të Musine Kokalarit gjatë periudhës që ajo ka qenë e internuar në qytetin e Rrëshenit, ku ishte internuar...

“S’mund të ndjeja shije, flokët vazhdojnë të më bien”, Sara Hoxha rrëfen pasojat e koronavirusit

Pak më herët, Sara Hoxha zbuloi me anë të një postimi në Instagram se ishte infektuar me koronavirus. Ajo ka përcjellë një tjetër postim,...

Përsëri lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Në 26 nëntor, vendi ynë u trondit nga një tjetër tërmet i fortë, ndërsa epiqendra e tij ishte në detin Adriatik, në afërsi të...

“S’janë hequr masat kufizuese”, Qeveria Hoti bën sqarimin e njoftimit për hapjen e kufijve

Sot Qeveria e Kosovës njoftoi se do të hap kufijtë për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut, mirëpo nuk dha detaje për rregullat që...

Rikthehen shifrat e larta të infektimeve, Italia diskuton mbylljen

Italia ka shënuar në 24 orët e fundit, shifrën më të lartë të infektimeve nga Covid 19 që nga 24 qershori. Ndodhur në këto...