E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Formula 1/ Makina e Kimi Raikonen mbulohet nga flakët

Një tjetër makinë nën flakë në Formulën 1, bëhet fjalër për atë të pilotit finlandez Kimi Raikonen, në sesionin e dytë të Provave të Lira në Abu Dhab.

41-vjecari po ngiste makinën e tij Alfa Romeo qetësisht, kur papritur u shfaq flakë nga motori.

Zjarri u shtua duke krijuar momente paniku në pistë dhe pilotit ju desh të nitonte për të dalë sa më shpejt nga makina, duke marrë edhe një urdhër nga drejtuesit e skuadrës nga radio. “Zjarr në makinë, nxito të largohesh nga makina,” – dëgjohet në radion e Raikonen në ato momente.

Menjëherë ndërhyn komisarët e pistës me fikëset e zjarrit, të ndihmuar edhe nga vetë Raikonen për të normalizuar situatën. Gjithësesi sa i përket aspektit sportiv finlandezi mudn të marrë një penalitet sa përket startit të garës ditën e diel.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...