E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

formula 1

Formula 1/ Hamilton më i shpejti në Imola, “pole position” e 99-ta në karrierë

Lewis Hamilton me Mercedes ka siguruar sot “pole position” në pistën italiane të Imola, e cila është e 99-ta në karrierë për pilotin britanik. Ai...

“Bujqësia më intereson”/ Habit Vetel: Mora lopatën dhe punova tokën

Piloti gjerman i Formula 1, Sebastian Vetel, është një ndër garuesit më të mirë në historinë e garave me makina, teksa këtë vit garon...

Agjenti i pilotit: “Raikkonen me 200km/ orë, mendova se u përplasëm, ai qeshte’

Steve Robertson: “Kurrë nuk do ta harroj udhëtimin me Kimin dhe babanë tim nga Maranello për në Zvicër. Ishte vonë dhe po binte shi...

Formula 1, Hamilton – Verstappen i ndau 7/10-at e sekondës, ja renditja

Formula 1 sapo ka mbyllur garën e parë për këtë sezon. Nuk kanë munguar emocionet e shumta në çdo pozicion por sigurisht gara për...

17:00 Formula 1 / rikthehet asfalti, Hamilton – Verstappen që në kthesën e parë

Verstappen kundër Hamiltonit Më në fund, dy nga emrat më të mëdhenj në asfaltin e F1 duket se kanë makina që do të sjellin një...

Speciale / Si vjen secila nga skuderitë, Red Bulli kërcënon Mercedesin

Mbreti i testimeve është Red Bulli, duke dominuar testet në Bahrein me një Max Verstappen të guximshëm në performancat e tij. Magjistari Adrian Newey...

“Nuk jemi të shpejtë”, Hamilton pranon që Mercedesi ka shumë punë për të bërë

Lewis Hamilton thotë se Mercedesi kanë shumë punë për të bërë nëse do të fillojë mirë në garën e parë të sezonit pas dy...

Formula 1/ Ferrari i Sainz përplaset me kampionin e botës në testimet e sotme

Sezoni i Formula 1 nuk ka startuar ende dhe duket se Sainz e ka marrë me ngut dhe dëshirë të tepruar këtë aventurë të...

7 herë kampion bote në Formula 1, nga sot Hamilton zyrtarisht i papunë

Për herë të parë që nga viti 2013, Lewis Hamilton nuk është më një punonjës i Mercedes. Kontrata e pilotit britanik, 7 herë kampion...

Formula 1/ Makina e Kimi Raikonen mbulohet nga flakët

Një tjetër makinë nën flakë në Formulën 1, bëhet fjalër për atë të pilotit finlandez Kimi Raikonen, në sesionin e dytë të Provave të...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...