E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

fier

Fier/“Ma vranë”, fqinjët: Autorët kanë qenë pa makinë

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Fier. 50-vjeçari u qëllua me armë zjarri në kokë, në orën 6...

Ekzekutimi i 50-vjeçarit në Fier/ Policia dhe FNSH ‘blindojnë’ Fierin

Mëngjesin e sotëm, një vrasje ka ndodhur në Fier, ku një person ka qëlluar për vdekje me armë zjarri 50-vjeçarin Ahmet Toska. Burimet nga...

U la jashtë listës së deputetëve, Baçi: Kontratën e kam me PD-në

Ish-kreu i Partisë Demokratike në Fier, Luan Baçi tha se edhe pse Komisioni e la jashtë listës së kandidatëve për deputetë, “kontratën” e ka...

Në kërkim ndërkombëtar dhe i dënuar në Itali, arrestohet në Fier 44-vjeçari

Një 44-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, u arrestua nga policia në Fier. Edison Mërtiri, i cili kishte dhe tre emra të tjerë, (Edison Prifti)...

Armë dhe municion luftarak në banesë, arrestohen dy persona në Fier

Një 63-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia në Mallakastër. Shtetasi D.K qëllonte në ajër me kallashnikov duke shkaktuar frikë dhe panik te banorët dhe...

Të dënuar për vrasje, dy fierakë do deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit, ka zbarkuar në Fier, ku u kërkon vetëdeklarimin e pasurisë dy ish-të dënuarve për vrasje. OFL i ka nisur kërkesat me...

Drogë dhe vjedhje në Fier, arrestohen 7 persona

Policia ka finalizuar dy operacione për goditjen e paligjshmërisë, ku janë vënë në pranga 7 perosna. Gjatë operacionit antidrogë të koduar "Mërtishi", u pranogsën dy...

Sërish lëkundje, regjistrohet tërmeti i tretë për sot në vend

Një tjetër tërmet është ndjerë disa minuta më parë në vend. Siç raportohet nga EMSC, lëkundje kanë qenë me magnitudë 4.3 ballë. Tërmeti u regjistrua...

“E akuzonte se ka 3-4 dashnore”, flet babai i të riut që tentoi vetëvrasjen në Fier

Lidhur me ngjarjen e djeshme ku Elton Meta ka kanosur me armë familjen e bashkëshortes së tij e më pas ka tentuar të vetëvritet...

Fier: Aksidentoi për vdekje 24-vjeçarin, arrestohet shoferi

Policia e Fierit ka arrestuar shoferin i cili aksidentoi për vdekje një 24-vjeçar mbrëmjen e djeshme në fshatin  Qenas të Fierit. Drejtuesi 28-vjeçar, u largua...

Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...