E hënë, 13 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

distancim social

Tenisi, sporti i “distancimit social”

Dy sportistë, ambient i hapur dhe një rrjetë që ndan dy fusha. Tenisi është ndoshta shembulli më i mirë i të bërit sport dhe të...

“Distancimi social në aeroporte, i pamundur”

Shefi ekzekutiv i aeroportit më të ngarkuar në Europë, Heathrow, Holland-Kaye, në një intervistë për “Press Association”, është shprehur se “distancimi social nuk funksionon...

SHBA/ Disa udhëheqës fetarë sfidojnë distancimin social

COVID-19 po prish planet e të krishterëve për Pashkë, si edhe kremtimeve hebraike dhe myslimane. Megjithëse shumë kisha, sinagoga dhe xhami kanë ndërprerë shërbesat, disa...

Të fundit

Vuçiç: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti zhvilloi një video-konferencë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit sapo ka reaguar lidhur me...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim. Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur. “CNN”...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Gjendet një trup i pajetë në Berat

Së fundmi është gjetur trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit. “Balkanweb” raporton se viktima ndodhej në katin e dytë të...