E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Tenisi, sporti i “distancimit social”

Dy sportistë, ambient i hapur dhe një rrjetë që ndan dy fusha.

Tenisi është ndoshta shembulli më i mirë i të bërit sport dhe të njëjtën kohë i të mbajturit të distancës sociale në ditët e pandemisë që po kalojmë.

Miq të ngushtë jashtë fushe dhe rivalë brenda saj, Martin Muhedini dhe Arbër Sulstarova u përballën në finalen e “Final Eight” turneut të organizuar nga Tenis Tirana ndërsa dhuruan një përballje spektakolare, të denjë për dy kampionë që përfaqësojnë Shqipërinë në aktivitet ndërkombëtare.

Një numër i vogël sportdashësish ndoqën finalen nga pranë me të njëjtën kulturë si në turnetë prestigjioze të tenisit botëror.

Me setet 6:2 dhe 6:3 por që nuk shfaqi konkurrencën e fortë që pati për gjatë gjithë kohës ndeshja, dueli final i takoi Martinit i cili ngriti në fund titullin kampion, shkruan “A2”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...