E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

Sport

Ngjarjet kryesore nga vendi dhe bota

Ngjarjet kryesore të ditës së djeshme: Vendi: Gjatë natës, policia gjeti trupin e pajetë të 32-vjeçarit Endri Mustafa, ku thuhet se është ekzekutuar me armë...

Fitnesi, ç’duhet të dimë për llojet e ushtrimeve

Fitnesi është tashmë një sport popullor në mbarë botën. Lëvizja e ëmbël e muskujve është kthyer në ndihmesën më të mirë të kujtdo që...

Juventusi në sulm për Zidanin që duket se e ka marrë një vendim

Trajneri aktual i Real Madridit, Zinedine Zidane, kërkohet me këmbëngulje nga Juventusi në rast të një ndarjeje nga Pirlo Në fakt, sipas asaj që pretendon...

“Në Shqipëri më ofendonin”/ Lojtari brazilian befason me deklaratën e tij

Futbolli shqiptar paraqiti shumë sfida për mesfushorin sulmues brazilian Adalto Silva. Sidoqoftë, vështirësia e tij më e madhe nuk ishte me vetë sportin, por...

Numra të frikshëm, ja sa gola realizon Mesi prej 15 vitesh

Lionel Mesi po vazhdon legjendën e tij. Pasi theu çdo rekord të mundshëm në futboll që dukej i pathyeshëm, argjentinasi përmirëson statistikat e tij...

Nga ora me diamante te unaza e fejesës/ Bizhuteritë prej 2.6 mln paund të CR7

Në vitin 2018, përpara kthimit të tij emocional në “Old Trafford” me Juventusin që do të luante kundër klubin të tij të vjetër Mançester...

Humbje e madhe/Dikur kampion, ndërron jetë ish-sportisti i njohur shqiptar

Sporti korçar ka humbur ish-kampionin e mundjes, Petrit Dushku. Ish-sportisti korçar ka ndërruar jetë sot, ndërsa lajmi ka hidhëruar mbarë sportin dhe në veçanti qytetin...

Si funksionon Liga e Kombeve dhe lidhja që ka me Botërorin 2022

Liga e Kombeve është kompeticioni më i ri i UEFA-s, e themeluar në shtator të vitit 2018. Në përfundim të edicionit të parë, fituese...

Jeta e Ibrahimoviç bëhet film, rolin e tij do e luajë futbollisti shqiptar

Jeta e sulmuesit 39-vjeçar suedez, tashmë do të bëhet film. Laki Red, do të merret me biografinë e Ibrës, për të zbuluar gjithçka nga...

Pas 19 ditësh izolim Ronaldo rikthehet në stërvitje

Pas 19 ditësh izolim dhe tre testesh pozitive, Cristano Ronaldo ka arritur të fitojë betejën me Covid-19. Ekipi i Juventusit ka deklaruar përmes një...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...