E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Ngjarjet kryesore nga vendi dhe bota

Ngjarjet kryesore të ditës së djeshme:

Vendi:

  • Gjatë natës, policia gjeti trupin e pajetë të 32-vjeçarit Endri Mustafa, ku thuhet se është ekzekutuar me armë zjarri në zonën e Livadheve, Shkodër.
  • U sekuestruan 2.2 ton kokainë në Kosovë, që kishte kaluar nga porti i Durrësit.
  • Kryeprokurori Olsian Çela ka kërkuar nga Fieri, hetimin e pastrimit të parave.
  • Rinis hetimi për Santon/ Prokuroria flet për grup kriminal.

Bota:

  • SHBA/ Biden miraton shitjen e armëve për Izraelin me vlerë 735 milion dollarë
  • Në Indi gjenden qindra trupa të groposur përgjatë brigjeve të një lumi, dyshohen si viktima nga Covid-19.

Sport:

  • Partizani fiton ndeshjen direkte ndaj Teutës në Durrës, titulli vendoset në 2 ndeshjet e fundit.

Debate:

  • Debat në “Open”/ Ndreca: Ju fyeni për gjithçka që nuk ju hyn në xhep. Gjekmarkaj: Jeni futur në çdo kotec për tu bërë palë me krimin.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi (Video)

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ''EURO 2020''. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me...

Zgjedhje për kreun e ri/ Gjana: Komisionerët e kandidatëve vetëm nga degët e PD

Komiosionerët e çdo kandidati për kryetar në PD duhet të jenë anëtarë të degës përkatëse të PD-së ku do propozohen për këtë proces. Ka...

Asnjë viktimë nga koronavirusi, 12 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata epidemiologjike në vendin tonë paraqitet e qëndrueshme. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 12 raste të reja me Covid-19, nga 2.916 testime...

”Shpresoj të mos jetë si Trump”/ Putin flet për Biden para takimit në Gjenevë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald...

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...